قالب وردپرس
خانه / اجتماعی و تاریخی / معضلات اجتماعی / چهره، چهره در خاک کشد

چهره، چهره در خاک کشد

 

علی پروین، لات دیروز و آفتابه پرست جمهوری اسلامی امروز

سرم را از پنجره ی غربت به خانه ی پدری انداختم و دیدم ایرانیان دارند جشن می گیرند و لق و لوق های رونده ی شان از زن و مرد را “سلیبریتی” می خوانند !! سلبزهای جمهوری اسلامی !!

کار فرهنگی کردن مشکل است، به ویژه اگر رژیمت دشمنت باشد و باشند آن دسته از کسانی که بیشینه عوامی مرتجع و هوچی مسلک، تپیده در خرافه و دزدی و دروغ گویی و چشم و هم چشمی و مرض های دیگری که خودتان بهتر می دانید از چه سنخ نکبتی هستند، که هر چه باشد، خود شیفتگی بخشی اصلی و جدایی ناپذیر آنست. شاید از پسا مدرنیسم گفتن را برنتابید، اما نوشتار من عین واقعیت زندگیست.

خود شیفتگان، جانوران پست عوالم بالانشین… خورندگان و کود سازان بی ادعا، اقتصاد “بخور و جیکت درنیاد” یا “بخور و بمیر” ایران اسلامی، اکنون به قطبی از الگودهی در میان ایرانیان شایع شده اند و تلاش های رژیم برای مسخ فرهنگ ایرانیان و به بیراهه کشیدن طبع موسیقی و نگاه انتقادیشان و همچنین برکشیدن اخلاف سفله ی مزدور و پشتیبان ولایت فقیه، از جمله سید حسینی های صوفی دلقک و محمد رضا گلزارها، به ثمر رسیده است. فرخنده باد !!

نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم، ارتباط تنگاتنگ میان سلبریتی ها به عنوان اشخاصی خاص و برجسته، با توده ی تیپا خورده و رنجور، اما مقاوم و خود شیفته است. ملتی که خزان را با یک سیلی به صورت خود و بقل دستیش تبدیل به بهار می کند و با نگاهی به قرآن و جمهوری فقها بر ملت، احکام الهی را از فراز هفت آسمان و از دل ۱۴۰۰ سال خفت و تو سری خوردگی بیرون می کشد و به ژرفای جان نیوش می کند.

پیشکسوت رضا کیانیان: خفه شو

نکته ای که هر چیزی را آفتی است و هر کنشی را واکنش و این دو بی ربطند با اینکه سلبریتی هایشان آیینه ی خود شیفتگی هایشانند. درست نیست که همه را با یک چوب راند، اما این برای خرهای میهن صدق نمی کند. به تازگی حتی دیده شده که استاد پیش کسوت و قلندر عرصه ی هنر و نمایش و نقاشی و رجزخوان حراجی های دولوکس تهران، جناب حضرت “رضا کیانیان”، در پاسخ به یک پرسش انتقادی از سوی یک خبرنگار، فرموده اند: “خفه شو”.

وقتی ایرانی تر بودید، به سلبریتی ها می گفتید چهره.

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>