قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / سوئد تا ۲۰ سال دیگر درگیر جنگ داخلی خواهد شد

سوئد تا ۲۰ سال دیگر درگیر جنگ داخلی خواهد شد

“کن رینگ”، مشهور ترین خواننده ی هیپ هاپ سوئد:

“سوئد تا ۲۰ سال دیگر درگیر جنگ داخلی خواهد شد”.

کن رینگ مشهورترین خواننده ی هیپ هاپ سوئد در گفتگویی با “ان ار ک” تلوزیون سراسری نروژ، سخنان تکان دهنده ای را در رابطه با واقعیت های امروز سوئد بر زبان آورد. برادر این هنرمند آفریقایی سوئدی چندی پیش در محله ی حاشیه ای “هسلبی” در استکهلم به قتل رسید.

این هنرمند مشهور هیپ هاپ در سوئد به تلویزیون سراسری نروژ می گوید که کودکی او در محله ی هسلبی در حاشیه ی استکهلم در امنیت و آرامش سپری شده است، اما می افزاید که امروز وضعیت کاملن از کنترل خارج شده است:

“امروز جنگی تمام عیار در جریان است. برادر خود من به قتل رسیده است”.

او شرایط زندگی در مناطق حاشیه ای امروز استکهلم را تحت تاثیر جرایم سنگین و خشونت آمیز، خرید و فروش آشکار مواد مخدر و مقامات دولتی نظاره گر، توصیف می کند. به گفته ی او، سیاست مدارانی که خود باعث و بانی این وضعیت هستند، همگی در فاصله ای امن از این مناطق مشغول زندگی هستند و ادامه می دهد:

“روزنامه نگاران و سیاست مداران سوئد در عمرشان حتی پایشان را در رینکه بی، هسلبی یا فیتیا نگزاشته اند. به تعداد افراد ساکن در مناطق حاشیه ای مرتبن افزوده می شود. شمار آنها هر روز بیشتر و بیشتر و بیشتر و بیشتر شده است. صد در صد این وضعیت زمانی منفجر خواهد شد”.

گناه را تنها به گردن پناهنده های تازه وارد نیندازید، تبهکاران واقعی، نسل دوم مهاجران هستند.

کن رینگ در ادامه ی گفتگو با تلوزیون نروژ می گوید:

“توجه کنید. این صرفا برخی از پناهندگان تازه وارد نیستند که دست به جرایم می زنند. همه ی اینها نسل دوم مهاجرینی هستند که در سوئد زاده شده اند و رشد کرده اند. حدود ۱۸ تا ۱۹ نفر از دوستانی که من می شناختم، تاکنون به قتل رسیده اند. پسر بچه های ۱۵ ساله در این مناطق ۵ تا ۱۰ هزار کرون در روز از فروش مواد مخدر درآمد دارند !! پلیس جرات وارد شدن به این مناطق را ندارد. آمبولانس هایی که برای کمک به افراد مصدوم به این مناطق می آیند، جرات داخل شدن به آن را ندارند و خرید و فروش مواد مخدر آزادانه در جلوی چشم پلیس که جرات دخالت ندارد، صورت می گیرد”.

کن رینگ می گوید این تنها یک مسئله ی زمانی است که در شهرهای بزرگ سوئد نیز، به مانند آمریکا شهرک های محصور شده که برای حفط امنیت ساکنان به دور آن دیوار کشیده شده باشد، شاخته شوند تا شهروندان را از گزند تبهکاران در امان نگاه دارند.

کن رینگ به مجری برنامه در تلوزیون نروژ می گوید که او برنامه دارد که برای همیشه به آفریقا نقل مکان کند، چون آفریقا به مراتب از سوئد امن تر است. وی می افزاید که پس از قتل برادرش، پسر ۹ ساله اش از او پرسیده است: “بابا چرا هسلبی اینقدر از نایروبی در کنیا نا امن تر است ؟!”

این هنرمند رپ سوئدی در همین برنامه می گوید:

“از دید من برای دگرگونی سوئد دیگر دیر شده است. امیدی نیست. تا بیست سال دیگر جنگ خیابانی آشکار را در خیابان های استکهلم خواهید دید.

کن رینگ ۹ سال پیش در برنامه ای در کانال ۴ تلوزیون سوئد، نسبت به آینده ی سوئد و پذیرش انبوه مهاجر و پیامدهای آن هشدار داده بود. “توماس سلتزر” مجری سرشناس تلوزیون نروژ که با کن رینگ گفتگو کرد، در همین برنامه گفت:

“ماهایی که چند پیراهن بیشتر پاره کرده ایم، به یاد داریم که در قدیم همیشه گفته می شد چه قدر خوب می بود اگر نروژ می توانست بیشتر به مانند سوئد شود، چون سوئد آنقدر بی نطیر بود. اما اکنون در همه جا می شنویم که باید مواظب باشیم مانند سوئد نشویم” !!

گفتگوی تلوزیون نروژ با کن رینگ از راه پیوند زیر در تارنمای رسمی تلوزیون “ان ار ک” نروژ قابل تماشا است. مجری برنامه به زبان نروژی سخن می گوید، اما از آنجایی که سخنان کن رینگ به زبان سوئدی صورت می گیرد، برای خوانندگان آشنا به زبان سوئدی قابل استفاده است. تلوزیون نروژ افزون بر کن رینگ، میهمان دیگری را نیز به عنوان کارشناس به برنامه دعوت کرده است.

پیوند برای تماشای ویدیو

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>