قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / چند همسری و کودک همسری در سوئد جرم است

چند همسری و کودک همسری در سوئد جرم است

در شهر ناکا رخ داد:

“خرید ۳ خانه ی آپارتمانی به ارزش ۱۴ ملیون کرون، برای یک مرد الله پرست سوریه ای دارای ۳ زن و ۱۶ بچه !!”

از آنجایی که دولت سوسیال دمکرات – سبز سوئد، با پشتیبانی حزب چپ، شهرداری های این کشور را با زور قانون گزاری مجبور به اسکان متقاضیان پناهندگی کرده است، این شهرداری ها با توجه به کمبود شدید مسکن در کشور، به اقدامات ناشی از درماندگی و ناچاری جهت اسکان این افراد دست می زنند که در روزهای گزشته بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی کشور داشته است.

یکی از مواردی که به صورتی انفجار آمیز در طی روزهای گزشته، نه تنها در شبکه های اجتماعی سوئد، بلکه در سطح جهانی بازتاب یافته است، مربوط به منطقه ی شهرداری “ناکا” در استکهلم بزرگ است.

به نوشته ی رسانه های سوئد، شهرداری منطقه ی ناکا در استکهلم، جهت اسکان یک مرد الله پرست سوریه ای دارای سه زن و ۱۶ بچه، با پول مالیات دهندگان اقدام به خرید ۳ خانه ی آپارتمانی به ارزش روی هم رفته ۱۳ ملیون و ۹۰۰ هزار کرون در یک مجتمع مسکونی خصوصی نموده و هر زن و شماری از بچه ها را در یکی از این خانه ها اسکان داده است. این فرد الله پرست سوری، سپس به میل خود در آپارتمان هر کدام از زنانش که مایل باشد، زندگی می کند و به ریش ملت و به ویژه آنهایی که یک عمر کار کرده و مالیات پرداخته اند، اما همچنان مالک خانه نیستند، می خندد !!

“استفان هلون که ویست” فرنشین هیئت مدیره ی مجتمع ساختمانی “Ljuskärrsberget BRF” در منطقه ی ثروتمند نشین “سالت شو بادن” در ناکا، که ساکنان آن به شدت به این اقدام شهرداری معترض هستند، به رسانه ها گفت که شهرداری بدون کوچک ترین نظر خواهی از ساکنان این مجموعه، سه خانه ی آپارتمانی آن را در اختیار این مرد سوریه ای، سه همسر و ۱۶ توله اش قرار داده است. وی افزود که بر اساس قوانین، هیئت مدیره تنها می تواند با خرید یگان های مسکونی خود از سوی خریداران خصوصی مخالفت کند، اما زمانی که شهرداری اقدام به خرید یگان های مسکونی می کند، چنین امکان قانونی وجود ندارد.

مسئولین کمون می گویند که مالکیت این خانه ها در اختیار کمون قرار دارد و تنها جهت زندگی در اختیار این افراد قرار داده شده است، اما بسیاری کماکان نسبت به کارکرد کمون معترضند.

این روزنامه با یکی از ساکنان سوئدی این مجتمع مسکونی که مایل بوده ناشناس بماند نیز، گفتگو کرده است. وی به این روزنامه می گوید:

“من مشکلی با این خانواده ندارم. آنها آدم های خوش اخلاقی هستند. اما کار شهرداری دهشت انگیز است. شمار بسیاری از افراد بدون مسکنند و کارتن خواب هایی در جامعه وجود دارند که هیچ امکانی برای تهیه ی سرپناه برای خود ندارند. این که شهرداری با پول مالیات مردم، به این صورت آپارتمان خریداری کند، کاری کاملا اشتباه است. جدای از این، پذیرش چند همسری است. در سوئد باید قوانین و عرف سوئد مورد احترام قرار گیرد. چند همسری در هیچ شرایطی نباید به رسمیت شناخته شود.

در شبکه های اجتماعی سوئد، به صدها هزار جوان سوئدی اشاره شده است که به خاطر نیافتن مسکن اجاره ای، در نزد پدر و مادر خود زندگی می کنند و شهرداری ها هرگز حاضر به خرید آپارتمان خصوصی جهت اسکان دادن این جوانان نشده اند.

به نوشته ی رسانه ها، سه ساختمانی که برای سه همسر این مرد الله پرست سوریه ای خریداری شده، به ترتیب به ۵ ملیون و ۴۵۰ هزار کرون، ۳ ملیون و ۳۰۰ هزار کرون و ۵ ملیون و ۲۰۰ هزار کرون، روی هم رفته ۱۳ ملیون و ۹۵۰ هزار کرون بها داشته اند !!

بر اساس محاسباتی که انجام شده است، هزینه ای که به صورت ماهیانه جهت امرار معاش این خانواده ی کزایی ۲۰ نفره به آنها پرداخت می شود، ۹۴۴۸۱ کرون در ماه (۱ ملیون و ۱۴۰ هزار کرون در سال) است !!

بر اساس همین محاسبات، تنها همین یک خانواده در طی ۸ سال آینده که این فرد الله پرست سوریه ای ۵۷ ساله به سن بازنشستگی می رسد، تنها ۸.۲ ملیون کرون کمک هزینه ی بلدون بازگشت از شهداری دریافت خواهند نمود، غیر از ۱۴ ملیون کرونی که جهت خرید ۳ خانه در محله ی ثروتمند نشین “سالت شو بادن” منطقه ی ناکا برای آنها پرداخت شده است !!!!

این هزینه های گزاف و هنگفت، به گفته منتقدان می توانست جهت اسکان و تغذیه ی هزاران کودک آواره ی جنگی در گوشه و کنار جهان مورد استفاده قرار گیرد.

اما مخارجی که این فرد الله پرست سوریه ای سه زنه ی ۵۷ ساله ی بیکار و علاف، پس از رسیدن به سن بازنشستگی بر روی دست دولت سوئد خواهد گزاشت، هنوز محاسبه نشده است !!

به نوشته ی روزنامه ی “سونسکا داگبلادت” تنها کمون ناکا جهت اسکان متقاضیان پناهندگی که با فشار دولت مجبور به پذیرش آن شده است، مبلغ ۳۵۰ ملیون کرون جهت خرید خانه ها هزینه کرده است.

تنها حزب سیاسی که به کارکرد شهرداری اعتراض کرده و در شورای شهر به آن رای منفی داده نیز، حزب دمکرات های سوئد بوده است.

 

اعتراضات گسترده به دولت، به واسطه ی به رسمیت شناختن کارکردی چند همسری

بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه ی ثبت احوال سوئد که اداره ی مالیات این کشور مسئولیت آن را بر عهده دارد، هر سه زن به عنوان همسر این مرد در ثبت احوال سوئد به ثبت رسیده اند. به گفته ی اداره ی مالیات، از آنجایی که این “خانواده” پیش از آمدن به سوئد و تقاضای پناهندگی، به صورت خانواده ای با یک نر و سه ماده، در کشور خود ثبت شده اند، پس از نقل مکان به سوئد نیز به ناچار به همین صورت به ثبت رسیده اند.

مرد الله پرست سوریه ای، سه زنه و دارای ۱۶ بچه که ۵۷ ساله است، پیش از نقل مکان به عنوان پناهنده به سوئد، ساکن شهر رقه در سوریه بوده است و در سپتامبر ۲۰۱۶ به همراه سه همسر خود در ثبت احوال سوئد به ثبت رسیده است.

کارکرد اداره ی مالیات که در کردار به معنی به رسمیت شناختن چند همسری در سوئد به شمار می رود، مورد اعتراضات گسترده ی کنشگران حقوق زنان و برابری زن و مرد در کشور قرار گرفته است.

در حالی که چند همسری بر اساس قوانین سوئد جرم تلقی می شود و می تواند از جریمه ی نقدی تا ۲ سال زندان به دنبال داشته باشد. چند همسری این مرد سوریه ای، در کردار در کشور به رسیمت شناخته شده و هتا در سامانه ی ثبت احوال نیز به ثبت رسیده است.

هم زمان، روزنامه ی سونسکا داگبلادت فاش کرده است که در سال ۲۰۱۶، بیش از ۳۰۰ مورد از چند همسری از سوی اداره ی مالیات (ثبت احوال) در سوئد به ثبت رسیده است !!

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>