قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / سیلی محکم در پارلمان به دولت چپ، سبز، سوسیالیست

سیلی محکم در پارلمان به دولت چپ، سبز، سوسیالیست

سیلی محکم در پارلمان به دولت سرخ سبز و احراب چپ، سبز و سوسیالیست:

“نه قاطع به چند همسری و ازدواج با کودکان”.

یورش مهاجرتی مردان الله پرست تازه وارد عمدتا از خاورمیانه به سوئد، که در مواردی دارای چند همسر بوده و در موارد دیگری دارای همسران کودک و زیر سن بوده اند، در طی ماه های گزشته به بحث های گسترده در سوئد دامن زده است و این پرسش مهم را مطرح کرده است که آیا سوئد می بایست چنین نوعی از ازدواج که پیش از ورود به سوئد صورت گرفته است را به رسمیت بشناسد ؟ آیا مردی که با چند کودک همسر یا همسر خود، ناخواسته به سوئد وارد می شود و یا مردی که با دختر بچه ی زیر سنی به عنوان همسرش وارد سوئد می شود، می بایست در سامانه ی ثبت احوال سوئد نیز به همین صورت به ثبت برسد و در نتیجه چند همسری و ازدواج و رابطه ی جنسی با کودکان (بچه بازی و کودک آزاری) در کشوری مانند سوئد، در کردار به رسمیت شناخته شود ؟!

دولت سوئد در حال حاضر در اختیار دو حزب سبزها و سوسیالیست قرار دارد که سیاست های خود را با پشتیبانی حزب چپ، در مجلس به مرحله ی اجرا می گزارد. هر سه ی این احزاب، رابطه ای نزدیک و دیرینه با گروه های مختلف اسلامی در سوئد دارند و شمار قابل توجهی از هموندان این احزاب نیز، از الله پرستان تشکیل شده اند.

در جریان بحث و رای گیری مجلس، سه حزب سوسیال دمکرات، سبزها و چپ، همه ی تلاش خود را به کار بستند تا از تصویب طرح ممنوعیت کامل چند همسری و همچنین ممنوعیت کامل ازدواج با کودکان در سوئد جلوگیری کنند.

“هیله وی لارشون” نماینده ی حزب سوسیال دمکرات، در مخالفت با این طرح مدعی شد که از آنجایی که چنین نوعی از زندگی زناشویی در حال حاضر در سوئد یک واقعیت است، نمی بایست به صورت کامل مورد ممنوعیت قرار گیرد. معنی دیگر بیانات این نماینده ی چپ سوسیالیست اسلام گرا در مجلس، به رسمیت شناختن چند همسری و همچنین ازدواج با کودکان در سوئد است !!

تصویب طرح با پشتیبانی دمکرات های سوئد

چار حزب دست راست (احزاب موسوم به اتحاد آلیانس) که مایل به تصویب طرح ممنوعیت کامل چند همسری و ازدواج با دختران زیر ۱۸ سال در سوئد و بدون هر گونه استثنايی در قانون هستند، در مجلس دارای بیشینگی نیستند. اما با وارد کار شدن و پشتیبانی حزب دمکرات های سوئد، این طرح در رای گیری مجلس به تصویب رسید و به این ترتیب، دولت سبز – چپ – سوسیالیست، با اراده ی اکثریت قاطع نمایندگان مردم در مجلس، مجبور به اقدام جهت دگرش قانون در راستای ممنوعیت کامل چند همسری و نیز ممنوعیت کامل ازدواج با کودکان، بدون هر استثنایی خواهد شد.

تصویب این طرح به اعتراض گروه های اسلامی و الله پرستان در سوئد، دامن زد.

“روبرت هانا” نماینده ی حزی لیبرال، پس از تصویب این طرح در مجلس، در حساب توییتر خود نوشت:

“امروز احزاب دست راست، سوسیال دمکرات ها، سبزها و چپ ها را زمین زدند. ما خوستار ممنوعیت کامل ازدواج با کودکان هستیم. این شرم آور است که دولت مایل به اعمال استثنا در این رابطه است”.

“کیم نیلسون” نماینده ی حزب دست راست میانه روها نیز، ضمن ابراز خرسندی از نتیجه ی رای گیری مجلس، از بی علاقگی عمدی تلوزیون خدمات مردمی “اس و ت” برای زیر پرسش بردن دولت کزایی سبز – سوسیالیست، برای تلاش هایش جهت قانونی کردن چند همسری و ازدواج با کودکان، انتقاد کرد.

“فلیکس بیستروم” نماینده ی حزب دمکرات های سوئد در کمیسیون حقوقی مجلس نیز، در این رابطه گفت:

“من خوشحالم که احزاب آلیانس سرانجام نظر خود را در رابطه با ممنوعیت کامل ازدواج با کودکان دگرش دادند. اما جای تاسف است که این پشتیبانی را زمانی که ما دمکرات های سوئد در سال ۲۰۱۵ طرح آن را تسلیم مجلس کردیم، از ما نکردند. اگر در آن زمان از پیشنهاد ما پشتیبانی می شد، امروز قانون آن در کشور قوت اجرایی می داشت.

منبع: استکهلمیان

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>