قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / ابتیسام الدبه سیاست باز حزب مرکز که در دادگاه های سوئد بر اساس قوانین شریعت اسلام حکم صادر می کرد !!

ابتیسام الدبه سیاست باز حزب مرکز که در دادگاه های سوئد بر اساس قوانین شریعت اسلام حکم صادر می کرد !!

رسوایی در سامانه ی قضایی سوئد:

“دو هموند هیئت منصفه از حزب مرکز، در دادگاه های سوئدی بر اساس قوانین شریعت اسلام رای صادر می کردند” !!

ایبتیسام الدبه

یک رسوایی قضایی تمام عیار در سوئد به یک سونامی اعتراض به حزب مرکز، سامانه ی دادگستری کشور و رادیو تلوزیون خدمات مردمی سوئد منتهی شده است.

یک مرد الله پرست ۳۷ ساله ی عراقی در سال ۲۰۱۵، همسرش را مورد ضرب و شتم شدید قرار می دهد. حکم دادگاه در رابطه با این پرونده اما، اینک در فبریه ی سال ۲۰۱۸ صادر شده است. این مرد الله پرست ۳۷ ساله با استناد به قوانین شریعت اسلامی، از اتهام ضرب و شتم همسرش تبرئه شد، آن هم در یک دادگاه سوئدی !!

دو هموند هیئت منصفه از حزب مرکز، با رای خود این مرد الله پرست ۳۷ ساله را از اتهام ضرب و شتم همسرش تبرئه کردند. توجیهی که در حکم دادگاه برای تبرئه ی این مرد درج شده است، برای سامانه ی قضایی سوئد “شرم آور” توصیف شده و به موجی از اعتراضات از سوی جامعه ی مدنی دامن زده است.

در حکم صادر شده از سوی دادگاه بدوی سولنا، که این دو هموند هیئت منصفه از حزب مرکز در صدور آن نقش اساسی ایفا کرده اند، از جمله آمده است که:

“چون زنان معمولا در اینگونه مواقع دروغ می گویند” و نیز “از آنجایی که مرد متعلق به یک خانواده ی «محترم» بوده، اما زن از خانواده ی چندان محترمی نبوده است، اعتبار شهادت وی می بایست مورد تردید قرار گیرد” !!

در بخش دیگری از حکم دادگاه، به این دلیل که “زن به جای مراجعه به خانواده ی همسرش جهت حل مشکل، به پلیس مراجعه نموده است” نیز، اعتبار شهادت وی را زیر پرسش برده است !!

هیئت منصفه ی دادگاه های بدوی سوئد به غیر از قاضی که یک حقوقدان است، از نمایندگان احزاب سیاسی نیز تشکیل شده است که بیشتر آنان نیز احزاب سنتی هستند.

بسیاری از رای های صادر شده از سوی دادگاه های بدوی در رابطه با تجاوزات جنسی در ماه ها و سال های گزشته، به همین واسطه از دید بسیاری از شهروندان تحت تاثیر اهداف سیاسی صادر می شود و بارها از جمله از راه تظاهرات و کمپین های اجتماعی و کنشگران حقوق زنان مورد اعتراض قرار گرفته است. به باور بسیاری، این وضعیت آسیب های جدی به اطمینان شهروندان نسبت به بی طرفی دادگاه های بدوی وارد آورده است.

برخلاف دادگاه های بدوی، هیئت منصفه ی دادگاه های استیناف و نیز دیوان عالی کشور، از حقوقدانان تشکیل شده است. به همین واسطه به قربانیان تجاوزات جنسی در سوئد توصیه شده است که در صورتی که رای دادگاه های بدوی را در رابطه با پرونده خود “ناعادلانه” می دانند، هتمن از آن به دادگاه استیناف شکایت کنند تا پرونده ی شان به جای نمایندگان احزاب سیاسی، از سوی حقوقدانان مورد رسیدگی قرار گیرد.

تلاش های رادیو تلوزیون خدمات مردمی سوئد جهت پنهان کردن حقیقت از مردم

رادیو تلوزیون خدمات مردمی سوئد (تلویزیون اس و ت و رادیو سوئد)، همه ی امکانات خود را به کار بستند تا حقیقت را از مردم مخفی نگاه دارند. اما رسانه های آزاد و شبکه های اجتماعی سوئد به سرعت فاش کردند که هموندان هیئت منصفه ای که در یک دادگاه سوئدی بر اساس قوانین شریعت ۱۴۰۰ ساله ی اسلامی رای داده اند، از هموندان اسلامگرای حزب مرکز هستند.

یکی از دو هموند هیئت منصفه در دادگاه بدوی سولنا در رابطه با این افتضاح قضایی، “ابتیسام الدبه” زن الله پرست فلسطینی است که سال ها در حزب مرکز فعال بوده و حتی در فهرست انتخاباتی این حزب به عنوان نامزد نمایندگی مجلس قرار داشته است. این زن الله پرست بارها و به تکرار در رسانه های سوئد، خواستار اعمال قوانین شریعت اسلامی در سوئد شده است. با این وجود، حزب مرکز هیج اقدامی جهت اخراج وی از حزب صورت نداده است !!

ابتیسام الدبه همسر “محمود الدبه” الله پرست فلسطینی است که فرنشین “فدراسیون الله پرستان سوئد” با ده ها هزار هموند می باشد که پیشتر با ارسال نامه ای به نمایندگان مجلس سوئد، از جمله خواستار دگرش بخشی از “قانون اساسی سوئد” به قوانین شریعت اسلامی شده است !! قوانین طلاق، ارث و نیز “استخدام عمام” جهت مشاوره در امور قضایی، از جمله ی این شرط و شروط است !!

“مونا سالین” رهبر پیشین حزب سوسیال دمکرات و “لنا یلم والن” وزیر امور خارجه ی پیشین از حزب سوسیال دمکرات، با لچک اسلامی

در کنار “محمود الدبه” در استکهلم !!!!

این زن الله پرست، پرونده ی نوکیشان مسیحی در دادگاه مهاجرتی را رد می کرد !!

فاجعه در اینجا نیز ختم نشده است. هم زمان با فاش شدن ابعاد این رسوایی، مشخص شد که ابتیسام الدبه به نمایندگی از حزب مرکز، در هیئت منصفه ی دادگاه مهاجرتی نیز حضور داشته و پرونده ی آن دسته از متقاضیان پناهندگی که به واسطه ی گرویدن به مسیحیت، از سوئد تقاضای پناهندگی نموده اند را رد می کرده است !!

حزب مرکز به دنبال فاش شدن این رسوایی، در اقدامی که در شبکه های اجتماعی دستمایه ی طنز شده است، اعلام کرد که این دو نفر را از حزب اخراج خواهد کرد. این حزب و رهبر آن “آنی لوف” به واسطه ی کارکرد خود متهم به ریاکاری و حقه بازی شده اند.

ویدیوی زیر ابتیسام الدبه از حزب مرکز را نشان می دهد که در سال ۲۰۰۸، در شبکه ی تلوزیون خدمات مردمی اس و ت ظاهر شده و خواستار اعمال قوانین شریعت در سوئد شده است، بدون اینکه حزب مرکز اقدامی جهت اخراج وی از حزب صورت دهد.

احزاب مرکز، چپ و محیط زیست، سه حزب سیاسی سوئد هستند که در سال های گزشته به واسطه ی جذب افراد با تفکرات اسلامی، مورد انتقاد قرار گرفته اند و متهم هستند که برای جذب رای الله پرستان، سوئد را به سوی یک فاجعه پیش می برند. بسیاری بر این باورند که اختصاص دادن رای به هر کدام از این سه حزب سیاسی، در کردار به معنی کمک به قدرتمند تر شدن هر چه بیشتر اسلامگرایان و الله پرستان در سوئد خواهد بود.

ابتیسام الدبه سیاست باز حزب مرکز در سال ۲۰۰۸ در تلوزیون اس و ت

 

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>