قالب وردپرس
خانه / سیاسی / اخبار ایران / خودکشی مهدیس میرقوامی پس از آزادی از بازداشتگاه واواک

خودکشی مهدیس میرقوامی پس از آزادی از بازداشتگاه واواک

“مهدیس میرقوامی” مهندس جوان کرمانشاهی، به دلیل “تجاوز جنسی” در بازداشتگاه وزارت اطلاعات، اقدام به خودکشی کرده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است. مزدوران اطلاعاتی خانواده‌ ی وی را تهدید کردند که از اعلام هر گونه خبری در این مورد خودداری کنند.

مهدیس میرقوامی، شهروند کرمانشاهی، یک روز پس از آزادی از بازداشتگاه اطلاعات، اقدام به خودکشی کرده و پس از انتقال به بیمارستان جان باخته است.

این خبر چارشنبه ۲۲ فبریه منتشر شده و در آن آمده است:

“مهدیس میرقوامی روز سه‌ شنبه ۲۴ ژانویه به اداره‌ ی اطلاعات احضار و به مدت دو روز در این اداره در بازداشت بوده که روز شنبە ی همان هفته، یعنی یک روز پس از بیرون آمدن از بازداشتگاه، “به دلیل تجاوز مزدوران اطلاعاتی”، اقدام به خودکشی کرده و در یکی از مراکز درمانی کرمانشاه جان داده است”.

این در حالیست که در برخی از گزارش‌ ها، هیچ اشاره‌ ای به “مورد تجاوز قرار گرفتن وی از سوی مزدوران اطلاعاتی” نشده است. بر اساس این گزارش، وی با استفاده از قرص برنج اقدام به خودکشی کرده که پس از مدت کمی جانش را از دست داده است. بە گفتە ی یک منبع موثق، هم زمان با خودکشی مهدیس میرقوامی، مزدوران اطلاعاتی خانواده‌ ی وی را مورد تهدید جدی قرار دادند تا از اعلام هر گونه خبری در این مورد خودداری کنند.

گفته می‌ شود پیشتر نیز در دی ماه ۱۳۹۱، یک دختر ٢٣ سالە دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی و از اهالی کرمانشاه به نام “حنانه شلیر فرهادی” در حالی که ۴ ماه از سوی مزدوران اطلاعاتی کرمانشاه در بازداشت بوده، پس از آزادی با اسلحە بە زندگی خود پایان داد.

واپسین نوشته های حساب ف. بوک مهدیس میر قوامی، مربوط به فرتور نمایه ی او در تاریخ ژون سال گزشته است که مهدیس در دیدگاه یکی از دوستانش که گفته بود چه قدر بزرگ شدی، نوشته است: “می‌خواین بگین پیر شدم، روتون نمی‌ شه‌ ها…”. و از آن زمان تاکنون، هیچ نوشته یا خبری در مورد بازداشت و یا خودکشی وی از سوی خانواده‌ و یا دوستانش در حساب کاربریش در ف. بوک درج نشده است.

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>