قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / وزیر امور خارجه ی سوئد در ژنو، در اعتراض به حضور وزیر دادگستری رژیم ولایت فقیه، نشست را به هنگام سخنرانی وی ترک کرد.

وزیر امور خارجه ی سوئد در ژنو، در اعتراض به حضور وزیر دادگستری رژیم ولایت فقیه، نشست را به هنگام سخنرانی وی ترک کرد.

روز سه شنبه شماری از دیپلمات های عمدتن از کشورهای غربی، به هنگام سخنرانی مزدور “سید علیرضا آوایی” وزیر دادگستری رژیم جمهوری اسلامی در ۳۷ اُمین نشست شورای حقوق بشر ملل متحد در ژنو، سالن را به نشانه ی اعتراض ترک کردند. یکی از دیپلمات هایی که در اعتراض به نماینده ی رژیم، نشست سخنرانی وی را ترک کرد، “مارگوت والستروم” وزیر امور خارجه ی سوئد بود.

روابط سوئد و ایران به واسطه ی حکم اعدام “احمد رضا جلالی” که دارای تابعیت سوئدی است، به تیرگی گراییده است.

سید علیرضا آوایی ۶۱ ساله، در دولت دوم آخوند حسن روحانی به مقام وزارت دادگستری رسیده است. او بین سال‌ های ۱۳۵۸ تا   ۱۳۶۷،  دادستان عمومی و انقلاب دزفول، استان کردستان و اهواز بوده است. هم زمان با حضور سید علیرضا آوایی در نشست شورای حقوق بشر، گروهی از معترضان به حضور وی نیز، در برابر دفتر ملل متحد در ژنو تجمع کردند. آنها دست نوشته هایی داشتند که خواستار دستگیری سید علیرضا آوایی به دلیل نقض حقوق بشر بود.

سفر سید علیرضا آوایی به سوییس در حالی صورت می گیرد که وی در مهر ماه ۱۳۹۰،  به همراه ۲۸ مقام دیگر رژیم در فهرست تحریم‌ های اتحادیه ی اروپا قرار گرفت. سوییس هموند اتحادیه ی اروپا نیست.

این نمایش مفتضحانه از سوی دولت های اروپایی در جالی رخ می دهد که همین کشورها از سینه چاکان جمهوری اسلامی بوده و برای بستن قراردادهای هر چه بیشتر اقصادی با رژیم، سر و دست می شکنند و وقیحانه نقض حقوق بشر از سوی رژیم ملایان در ایران را نادیده می گیرند. این نمایش بی مزه و خنک وزیر امور خارجه ی سوئد نیز، در حالی اجرا می شود که وی پیشتر به همراه همه ی کابینه ی دولت، از پیشتازان “رژه ی شرم” در برابر آخوند روحانی در سال ۲۰۱۶ بود و حتی کوچک ترین واکنشی علیه سرکوب مردم از سوی رژیم در جریان قیام های دی و بهمن ماه امسال، از خود نشان نداد، گویی هیچ اتفاقی نیفتاده و آب از آب تکان نخورده است.

 

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>