قالب وردپرس
خانه / سیاسی / تحلیل های سیاسی / دیدگاه زنده یاد احمد کسروی تبریزی پیرامون اعلا حضرت رضا شاه بزرگ

دیدگاه زنده یاد احمد کسروی تبریزی پیرامون اعلا حضرت رضا شاه بزرگ

یکی از رویدادهای شهریور ماه ۱۳۲۰، کناره جویی این شاه از تاج و تخت و واگزاردن آن به شاهنشاه کنونی بود، که روز ۲۵ آن ماه رخ داد و اینک به نام یاد آوری از آن داستان، امروز که ۲۴ شهریور و مصادف با آخرین روز پادشاهی آن شهریار است، این عکس را در روزنامه ی خود می آوریم، چنانکه گاهی گفته ایم ما اگر چه از این شاه درباره ی بی پروایی به مشروطه و بی آبرو گردانیدن آن مجلس شورا گله مند می باشیم و این هم گله ی کوچکی نیست، با این حال او را یک پادشاه غیرتمند و کاردان می شناسیم که بیست سال در راه این کشور کوشش ها کرد و رنج ها برد و سرانجام سود توده را در کناره گیری خود دانسته، کناره گرفت. این بدگویی هایی که از کسانی می شنویم، بیشترش از آن است که از تاریخ بیست ساله ی آن شاه و از اسرار سیاسی ایران نا آگاهند و بسیاری نیز نمک ناشناس و بدخواه می باشند.

ما در زمان آن شاه به ستایش نپرداخته ایم، چرا که آن روز گمان چاپلوسی می رفت. ولی امروز نباید از حقایق پشتیبانی ننماییم. رضا شاه به این کشور نیکی ها کرده و باید ایرانیان از او قدردانی نمایند و یادش را با احترام کنند.

روزنامه ی پرچم به مدیریت و نویسندگی احمد کسروی

تبریز / سه شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۲۱

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>