قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / گیتا نبوی، رهبر حزب ابتکار فمینیستی سوئد

گیتا نبوی، رهبر حزب ابتکار فمینیستی سوئد

یک زن جوان ایرانی تبار به رهبری حزب ابتکار فمینیستی سوئد انتخاب شد:

“انسان انسان است، همه ی مرزهای سوئد باید کاملا باز باشد، هیچ کس نباید اخراج شود، حتی یک بزهکار، قاتل یا تروریست” !!

برای نخستین بار، یک زن ایرانی به رهبری یک حزب سیاسی سوئد رسید. در جریان کنگره ی حزب “ابتکار فمینیستی سوئد” برگزار شد، هر ۱۳۷ نماینده ی حاضر، بدون هیچ رای مخالف، گیتا نبوی را در کنار خانم گودرون شیمن به رهبری حزب ابتکار فمینیستی سوئد انتخاب کردند.

“گیتا نبوی” که زاده ی ایران و بزرگ شده ی سوئد است، دانش آموخته ی دانشگاه همایونی تکنیک استکهلم در رشته ی فناوری ارتباطات است. او پیشینه ی فعالیت های سیاسی در شورای شهر محل زندگی خود را دارد.

حزب ابتکار فمینیستی سوئد که آنچنان که از نامش پیداست، حزبی فمینیستی با گرایش های چپی به شمار می رود، در انتخابات مجلس گزشته، ۳،۱ درصد آرای رای دهندگان را به خود اختصاص داد و موفق به ورود به مجلس نشد. برای ورود یک حزب به مجلس سوئد، نیاز به دست کم ۴ درصد از آرای رای دهندگان وجود دارد.

گیتا نبوی در نخستین سخنانش پس از انتخاب به رهبری حزب، گفت که از مهم ترین اولویت های او برای حزبش، تلاش جهت ورود به مجلس در انتخابات سراسری سپتامبر پیش رو خواهد بود.

سیاست مهاجرتی: مرزهای کاملن باز و اخراج نکردن حتی بزهکاران، آدمکشان یا تروریست ها !!

گیتا نبوی در مصاحبه های مختلف، سیاست های کلان حزب در رهبری خود را در حیطه های مختلف تشریح کرد. افزایش مالیات ها و نیز کاهش ساعات کار، از جمله سیاست های کلان حزب اوست. اما این بیانات وی در رابطه با سیاست های مهاجرتی است که به واکنش هایی گسترده در شبکه های اجتماعی سوئد دامن زده است.

گیتا نبوی در نخستین گفتگوهای خود در روز شنبه با رسانه ها در رابطه با سیاست مهاجرتی حزبش گفت:

“به صورت بلند مدت هدف ما یک سیاست مهاجرتی انسانی است که مرزهای سوئد در آن باید به صورت کامل باز باشد و هیچ کس اخراج نشود. از دید ما، مرزهای باز چیزی است که همه ی جهان به آن نیاز دارد. تلاش ما در این راستا است. این چیزی نیست که فردا آن را دگرش دهیم !!”

گزارشگران متعجب تلوزیون اس و ت و همچنین روزنامه ی اکسپرسن، از گیتا نبوی پرسیده اند:

“منظورت از اینکه هیچ کس نباید اخراج شود چیست ؟ یعنی بزهکاران، آدمکشان و تروریست هایی مانند رحمت عقیلوف نباید اخراج شوند ؟”

و پاسخ گیتا نبوی این است:

“در این صورت همه ی افرادی که مرتکب جرم می شوند و آدم می کشند، باید اخراج شوند. آنها را به کجا بفرستیم ؟ تنها به این خاطر که انسانی در اینجا زاده نشده است، به این معنی نیست که ما مسئولیتی در قبالش نداریم… از دید من، اخراج انسان ها کارکردی عجیب است. آیا افرادی که در اینجا زاده شده اند را اخراج کنیم یا آنهایی که در اینجا زاده نشده اند را ؟ چرا باید بین یک انسان با انسان دیگر فرق گزاشته شود ؟ انسان انسان است دیگر. مگر غیر از این است ؟”

بله غیر از اینست !! تاکنون سیاست های ویرانگر دولت چپ و البته فمینیستی سوئد را دیده ایم؛ خیل انبوه پناهجویانی که بیشترشان برای “هیچی” به سوئد آمدند و تنها و صرفا به دنبال گرفتن اقامت بودند، نه اینکه به راستی جانشان در خطر باشد. در میان آنها الله پرستان تندرویی دیده می شوند که در بهترین حالتش، همه ی ارکان زندگی غربی و سبک سوئدی آن را کفر آمیز و مستهجن و غیر اخلاقی و ضد اسلامی می دانند. هنگامی که مغازه های پر زرق و برق و بزرگ مشروب فروشی را می بینند، مانند سگ هار خشم می گیردشان و این آرزو را در دل های سیاه و مومنشان دارند که یک روزی فرارسد و بتوانند همه ی این بساط آزادی و خوشی مردم را برچینند.

امثال شما موجودات خوش خرام، مارهایی زهرآگین هستید و حتی نباید به شما لقب “ساده لوح” داد، زیرا شما به خوبی می دانید که چه کار باید کرد تا یک کشور و فرهنگ یک ملت را ویران نمود. خانم به اصطلاح سیاست مدار، حتی اینقدر درک ندارد که متوجه باشد:

“حتی تویله هم در دارد” !!

البته که اگر پناهجو یا پناهنده ای دست به اقدامات تروریستی زد و مرتکب آدم کشی یا خلاف های سنگینی همچون تجاوز جنسی گشت، باید از سوئد اخراج شود. مسئولیت سوئد دقیقا در برقراری امنیت برای مردم آن کشور است و این چنین افرادی جق شهروندی و تابیعت ندارند. شما که اینگونه برای حتی آدمکشان و تروریست های الله پرست یقه چاک می دهی، در اندیشه و احساس، بداندیش تر از کسانی هستی که ممکن است روزگاری دست به این اقدامات بزنند. مایه ی شرم است که یک سوئدی ایرانی تبار این یاوه ها را سرمی دهد.

پیشتر جهان موجودات جهان وطن مسکو نشین را دیده است و صدها ملیون تن انسان، میوه های تلخ این جهان وطنی بی در و پیکر را تجربه کرده اند که بسیار کادو پیچ شده و با هزار وعده و وعید، به زور به مردم قالب شده بود.

گیتا نبوی، رهبر حزب ابتکار فمینیستی سوئد

با وجود اینکه کمتر از ۲۴ ساعت از انتخاب شدن گیتا نبوی ر به رهبری حزب ابتکار فمینیستی سوئد بیشتر نگزشته بود، اما موجی از انتقادات نسبت به وی در شبکه های اجتماعی به راه افتاده. منتقدان وی را متهم به “ساده لوحی” نموده و حتی “فردی با بیانات غیر مسئولانه و خطرناک برای آینده ی سوئد” و “تبدیل کننده ی سوئد به پایگاهی برای تروریسم” قلمداد کرده اند.

اما گیتا نبوی از سوی دیگر، مورد ستایش و تشویق و سوت و کف گروهی قرار گرفته است که دارای آرمان های “جهان وطنی” و از بین بردن مرزها در سطحی جهانی هستند. جهانی که مرزها در آن از میان رفته باشد، کشور و ملیت در تعریف کنونی آن وجود نداشته باشد و انسان ها آزادانه قادر به نقل مکان و زندگی در هر نقطه ای از آن که مایلند باشند. از دید این گروه، اگر چه چنین آرمان هایی هم اکنون غیر ممکن و یا حتی ساده لوحانه جلوه می کنند، اما سرانجام از جایی باید آغاز کرد و از دید آنها،  آرمان گرایانی همچون گیتا نبوی، پیشگامان دستیابی به چنین خواست هایی در جهان آینده خواهند بود.

اما پیروان اینگونه اندیشه، توضیحی به دست نمی دهند که با وجود مرز بندی های فکری، عقیدتی، دینی – مذهبی و تعصبی، از میان برداشتن مرزهای سیاسی و جغرافیایی میان انسان ها چگونه بدون نابودی جوامع متمدن، امکان پذیر خواهد بود.

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>