قالب وردپرس
خانه / علمی و تجربی / سلامتی / قرصی که ویروس آنفلوآنزا را ۲۴ ساعته می‌کشد

قرصی که ویروس آنفلوآنزا را ۲۴ ساعته می‌کشد


امسال فصل آنفلوآنزا شدیدترین سال خود را در چند سال اخیر پشت سر می‌گذارد. محققان اعلام کرده‌اند که در آینده‌ای نزدیک قادر خواهند بود با استفاده از یک داروی جدید سریع‌الاثر مانع از شیوع و گسترش این ویروس و از فردی به فرد دیگر شوند.

به گزارش جی پلاس، طبق گزارش‌های ارائه شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، امسال، آنفلوآنزا رکورد شیوع را در چند سال اخیر شکست به طوری که از اکتبر ۲۰۱۷ باعث بستری شدن بیش از ۱۷ هزار نفر شده است.

داروسازان ژاپنی قرصی تولید کرده‌اند که قادر است ویروس آنفلوآنز را تنها طی یک روز از بین ببرد. محققان، این قرص جدید را روی بیماران ژاپنی و آمریکایی مبتلا به آنفلوآنزا مورد آزمایش قرار داده‌اند و مدعی شده‌اند که این ویروس طی ۲۴ ساعت از بدن آنها پاک شده است. زمان اثر این دارو در حالی است که داروی معروف Tamiflu که توسط گروه داروسازی Roche تولید شده بود، سه برابر این دارو زمان می‌برد تا بتواند ویروس آنفلوآنزا را نابود کند.

ترکیب Shionogi و Tamiflu در حالی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند که علائم بیماری در بیماران مبتلا به یک اندازه ادامه داشته اما داروی قبلی، اثر تسکینی سریع‌تری نسبت به داروی جدید داشته است. برای اثربخشی داروی جدید، تنها به یک دوز از آن نیاز است در حالی که بیماران باید داروی Tamiflu را دو بار در روز به مدت پنج روز استفاده می‌کردند.

ویروس آنفلوآنزا سلول‌های انسانی را به جای ساخت پروتئین، وادار به تولید مواد ویروسی می‌کند که به طور معمول، ویروس را در کل بدن منتشر می‌کند. در حالی که درمان‌های در دسترس، مانع از خروج ویروس از سلول‌های آلوده و گسترش آن می‌شود، داروی Shionogi از تولید مواد ویروسی در ابتدا جلوگیری می‌کند.

Facebook Comments

درباره ی شکوه ارشادی

سردبیر رادیو آزادگان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>