قالب وردپرس
خانه / سیاسی / تحلیل های سیاسی / مجاهدین خلق، برساختی از رویکرد سیاسی و امنیتی ایالات متحده در ایران

مجاهدین خلق، برساختی از رویکرد سیاسی و امنیتی ایالات متحده در ایران

امروز که زمین و زمان باخته های منفور خلق، بیش از پنجاه سالگی به اصطلاح مبارزات سیاسی خود را جشن می گیرند، هنوز این پرسش پاسخی روشن و برای همه شناخته شده مطرح نشده است که اساسا چه شد که این تشکیلات شکل گرفت و سنگ بنای اعتقادی التقاطی آنان که ترکیبی از مارکسیسم و اسلام کزا می باشد، ایجاد شد.

این پرسشی بنیادین است که هر کسی به فراخور میل و جهت گیری سیاسی خود، مجاهدین خلق را برآیندی از عناصر جدا شده و جهش یافته ی حزب خائن توده، نهضت آزادی و یا جبهه ی ملی می داند؛ شاید همه ی این موارد نسبت به هسته ی نخستین تشکیل چنین فرزند نامشروعی درست باشد، اما علت اصلی آن را باید در رویکردی دانست که اجازه داد و تشویق کرد و مواد لازم برای پیوند دو ارتجاع مسموم سرخ و سیاه، یعنی کمونیسم و اسلام را فراهم آورد.

ترکیب این باروت و این جرقه، حکومت شاهنشاهی مشروطه و دولتی قانونی را با زور سلاح و کشتار و ککتل مولوتوف و آتش زدن سینما و ترور و انواع و اقسام خرابکاری ها سرنگون کرد، که ضامن رساندن ایران و ایرانیان به دروازه های تمدن بزرگ بود.

تمدن بزرگ، تمدنی بود که بنا به گفته ی شاهنشاه، ما در آغاز آن راه بودیم و این راه دراز و پر فراز و نشیب تنها از دهه ی پنجاه بود که آغاز شده بود، آن هنگام که ایران از هزار و یک دسیسه ی امپریالیستی و ارتجاعی اسلامی، تازه به قوامی نسبی دست یافته بود و امید می رفت که تا سال ۶۲ خورشیدی، ایران به سوی تمدن بزرگ پا بگزارد و با جهشی خیره کننده به کشوری آباد و پیشرفته تبدیل گردد.

آنچه که مایه ی ایجاد مجاهدین خلق بود باری، این رویکرد ایالات متحده بود که در ذهنیت بیمار و امپریالیستی خود می پنداشت که برای مبارزه با غول سرخ، نیاز دارد تا کمربندی سبز را در آسیا و خاورمیانه به وجود آورد و برای میل به این مقصود، سیاست خود را در “تقویت اسلام کزا و آخوندهای دین فروش” گزاشت. بدین ترتیب، ایالات متحده نخست و پیش از هر کار دیگری، با پادشاه خودخوانده ی صحرای عربستان گفتگو می کند و به آنها وعده و وعید و قول پشتیبانی می دهد تا با همکاری و پشتیبانی آنان به عنوان قطب جهان کزایی اسلام، سنگ بستر مناسبی را برای مبارزه با کمونیسم گزاشته باشد.

سپس، برژینسکی را به اوغانستان فرستاده و به پشتون ها پول و سلاح می دهد تا جلوی پیشروی کمونیسم را در آن کشور بگیرند. در نتیجه ی همین رویکرد غلط و احمقانه ی یانکی ها بود که مارهای زهرآگین الله پرست القاعده و طالبان و … به وجود آمدند.

آمریکاییان می پنداشتند که اسلام کزا، دقیقا نقطه ی مخالف و مقابل نظام سلطه ی کمونیسم است، اما اشتباه می کردند و در ایران نه تنها بخشی از مردم که درد و ورم اسلام کزا را هرگز نتوانستند رها کنند، هم مسلمان ماندند و هم مارکسیسم شدند !!

به جاست یک نمونه آورده شود تا این غلط کاری آمریکاییان بهتر توضیح داده شود:

دهه ها پیش، دانشمندان دو گونه زنبور را با یکدیگر پیوند ژنتیکی دادند تا نسلی تازه از زنبورها را بسازند که هم سرعت و چابکی قابل ملاحظه ای دارند و هم عسل فراوانی تولید می کنند. بدین منظور، آن گونه که عسل می داد اما چابکی کمتری داشت را با گونه ای دیگر که عسل نمی داد اما بسیار مهاجم و نیش زن و چابک بود، آمیزش دادند و بدین خیال که به مقصود خود می رسند، ناگاه سر و کله ی این زنبورها در طبیعت پیدا شد !! نتیجه ؟؟ نتیجه آنکه زنبوری غیر طبیعی و دستکاری شده وارد حیات وحش شد که نه تنها عسل نمی داد، بلکه بسیار مهاجم تر و خطرناک تر شده بود، به وجود آمد !!

کار احمق های کاخ سپید هم دقیقا به مانند همین زنبور بازی بود !!

اسلام کزا نه تنها جلوی کمونیسم را نگرفت، بلکه دست به دست آن داد و مارکسیسم اسلامی را به وجود آورد و از دل این نوآوری پلید و ویرانگر، موجوداتی روشنفکرنما همچون شریعتی مزینانی ظهور کردند که برای شورشیان مسلح و خرابکار، کتاب ها نوشتند؛ نام یکی از کتاب های این موجود ملتقط، “فاطمه فاطمه است” و نام کتاب دیگرش، “مارکسیسم اسلامی” است !!

شریعتی و امثال وی، اوج روشنفکران ۵۷ بودند !!

اما این تنها احمد کسروی تبریزی بود که روح میهن پرست و روانی روشن و اندیشه ای پر فروغ داشت؛ او در این باره می نویسد:

“امید به جلوگیری از کمونیسم با یاری از دین و مذهب، توجیه ناپذیر است. اگر قرار باشد کسی جلوی کمونیسم را بگیرد و برای آن که به روشنی آن ضعفی را آشکار سازد که در کلیت قواعد و اصول، باید از منطقی بهتر از آنان برخوردار باشد. اگر ایرانیان از افتادن در دام کمونیسم خودداری می کنند، نه به این خاطر است که مسلمانند و نه به خاطر اسلام است”.

فیلم مستند و روشنگرانه ی جناب “احمد رضا بهارلو” به نام “سقوط” (Devolution) را در این رابطه تماشا کنید:

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>