قالب وردپرس
خانه / علمی و تجربی / نوع آوری و اختراع / دانشمندان هشدار می‌دهند که پیام‌های دریافت شده از فضائیان می‌تواند زمین را نابود کند

دانشمندان هشدار می‌دهند که پیام‌های دریافت شده از فضائیان می‌تواند زمین را نابود کند


حتی یک پیام کوتاه می‌تواند تمدن را به چنین هرج‌ومرجی تبدیل کند که خودش از بین برود. بسیار ارزان‌تر از راه‌اندازی یک جنگ است. دانشمندان هشدار دادند پیام‌هایی که از فضائیان دریافت کردند، می‌توانند زندگی بر روی زمین را به‌طور کامل از بین ببرند. مقاله جدیدی به بررسی چگونگی خواندن و درک پیام‌هایی می‌پردازد که از فضا برای ما می‌فرستند و متوجه می‌شوند که قبل از اینکه آن‌ها را باز کنند، نمی‌فهمیدند که یک پیام خطرناک است.

به گزارش اعتمادآنلاین به نقل از ایندیپندنت، درواقع، دانشمندان هشدار داده‌اند که پیام‌ها به حدی خطرناک هستند که بهتر است قبل از خواندن آن‌ها، از بین ببرندشان. مایکل هیپک و جان جی، در یک مطالعه جدید نوشتند: «بعید است که فضائیانی که ما با آن‌ها در ارتباط بودیم، خطرناک باشند؛ اما ازآنجایی‌که قبل از خواندن پیام‌ها نمی‌توانیم محتوای آن را متوجه شویم، مطمئن‌ترین سناریو این است که از انجام این کار به‌طور کامل جلوگیری کنیم.»

محققان در ادامه نوشتند: «برای فضائیان، ارسال یک پیام مخرب آسان‌تر از ارسال کشتی جنگی است.»

بعضی‌ها پیشنهاد کرده‌اند که چنین پیامی باید قبل از آسیب رساندن، خوانده شوند تا قبل از اینکه مردم آن را بخوانند، خطر را از بین ببرند؛ اما گفته می‌شود که از بین بردن این خطر غیرممکن است. راه‌های ساده‌ای وجود دارد که یک پیام از فضا می‌تواند جهان ما را تهدید کند. این پیام‌ می‌تواند نشان دهد که بیگانگان در حال غلبه کردن بر خورشید هستند و احتمالاً موجب هرج‌ومرج می‌شوند.

اما فن‌آوری‌های دیگر، روش‌های تکنولوژیک بیشتری را برای از بین از بین بردن جهان ارائه می‌دهند. این می‌تواند به‌صورت یک ویروس کامپیوتری باشد که در هنگام رمزگشایی شبکه‌های روی زمین منتقل می‌شوند و یا یک هوش مصنوعی که بتواند بر سیستم‌های رایانه‌ای ما غلبه کند.

در پایان، دانشمندان نتیجه می‌گیرند که ما احتمالاً چنین پیامی را باز می‌کنیم. ریسک نسبتاً کم و پاداش بزرگ است؛ زیرا چنین پیامی، دانش و منابع جدیدی را به ما معرفی می‌کند.

Facebook Comments

درباره ی شکوه ارشادی

سردبیر رادیو آزادگان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>