قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / شش میلیون کرون پول نقد در رخت گدای اوپسالا

شش میلیون کرون پول نقد در رخت گدای اوپسالا

روز دوشنبه یک مرد متکدی در “رسه سنتروم”، ایستگاه مرکزی شهر اوپسالا، به خاطر ایجاد مزاحمت برای رهگزاران هم زمان با تکدی گری، از سوی پلیس بازداشت شد. پلیس در زمان دستگیری متوجه شد که تمامی بخش های درونی رخت این گدا، پر از بسته های کلفت اسکناس است !!

فرنشین پلیس منطقه ی اوپسالا و که نیوستا به روزنامه ی “یو ان ت” گفت که “در زمان دستگیری، دسته های اسکناس به معنی واقعی کلمه از لباس وی بر روی زمین سرازیر شده است. به نوشته ی روزنامه ی یو ان ت، ارزش اسکناس های همراه این گدای اوپسالایی، حدود ۶ ملیون کرون بوده است.

این گدای مولتی ملیونر در اوپسالا، اینک متهم به شکستن قانون پولشویی است. خبر بازداشت این فرد گدا با چنین رقم هنگفتی از پول نقد، بازتابی گسترده در شبکه های اجتماعی سوئد داشته است.

سوئد شهروند گدا ندارد و تقریبن همه ی افرادی که در گوشه و کنار این کشور ثروتمند اروپای شمالی مشغول به تکدی گری هستند از اتباع کشورهای فقیر بلوک شرق پیشین و به ویژه رومانی و بلغارستان تشکیل شده اند و بخش بزرگی از آنها در رابطه با جرایم سازمان دهی شده فعال هستند.

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>