قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / راه‌کارهایی برای مبارزه با سارقان خارجی

راه‌کارهایی برای مبارزه با سارقان خارجی

دولت درصدد است با تشدید مجازات برای سرقت و کنترل بیشتر خودروهایی که از کشور خارج می‌شوند، با گروه‌های بزهکار و سارق خارجی مبارزه کند.

مورگان یوهانسون، وزیردادگستری امروز در یک کنفرانس خبری، اقداماتی را که دولت برای مبارزه با سارقان بین‌المللی درنظر گرفته، معرفی کرد. به گفته‌ی او این سارقان، سوئد را مورد تاخت و تاز قرار داده‌اند.

ازجمله اقدامات معرفی‌شده، مجازات شدیدتر و حداقل یک سال زندان برای کسانی ست که برای دزدی وارد منازل مردم می‌شوند. همچنین قرار است برای تغییر قانون، بررسی‌‌هایی انجام شود و پیشنهادهایی در زمینه‌ی مبارزه با دزدی‌های روش‌مند، شرخری یا خرید لوازم دزدی و نیز ممنوعیت ورود به فروشگاه‌ها تنظیم شود.

دولت همچنین می‌‌خواهد بزهکاران خارجی، دوره‌ی محکومیت خود را در کشور خود بگذرانند. برای تسریع در انجام این خواست، سازمان مراقبت از زندان ها و بزهکاران از طرف دولت مامور شده است.

مورد دیگری که دولت بر آن تاکید کرده، افزایش مراقبت از مرزها برای دستگیری سارقان هنگام خارج کردن اشیای دزدی و نیز مبارزه با قاچاق اسلحه، مواد مخدر و پناهجو ست.

وزیر دادگستری، مورگان یوهانسون گفته است بین ۴۰ تا ۵۰ درصد دزدی‌ها در سوئد توسط سارقان خارجی انجام می‌شود که پایگاه بیشتر آنها در کشورهای اروپای شرقی مانند لیتوانی، رومانی و لهستان است.

گزارش سازمان اطلاعاتی پلیس نیز نشان می‌دهد هر هفته ۵۰ تا ۶۰ بزهکار شناسایی شده که در سرقت‌های سازمان یافته مشارکت دارند، وارد سوئد می‌شوند. دولت برای دست‌یابی به این بزهکاران و سارقان خارجی، از کشورهای دیگر درخواست کمک کرده است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>