قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / کاهش مدت نگه‌داری کودکان در سلول انفرادی

کاهش مدت نگه‌داری کودکان در سلول انفرادی

به پیشنهاد دولت، کودکان و نوجوانان نباید بیش از ۴ ساعت در سلول‌های انفرادی نگه داشته شوند.

به دنبال سال‌‌ها درخواست برای تغییر قانون و کاهش مدت نگه‌داری کودکان و نوجوانان در سلول‌های انفرادی، دولت با توجه به بررسی گروه تحقیق، پیشنهادی را برای کوتاه کردن این مدت ارائه داد.

 قراراست نگه داری کودکان در بازداشتگاه‌های کودکان و نوجوانان به صورت مجزا و جدا از دیگران از حداکثر ۲۴ ساعت به ۴ ساعت کاهش پیدا کند.

با قانون فعلی می‌توان در مراکز نگه‌داری از کودکان و نوجوانان بزهکار، حتا کودکان ۹ تا ۱۰ ساله را نیز درصورتی که بسیار خشن باشند و راه کارهای دیگر درمورد آنها کارساز نباشد، در سلول‌های کوچک و سرد تا ۲۴ ساعت نگه داشت. نورا پیکاکس، یکی از کودکانی ست که چنین وضعیتی را تجربه کرده است. او می‌گوید وقتی بچه‌ها حالشان خوب نبود و نیاز به یک آغوش و همدردی داشتند آنها را به درون این سلول‌ها می‌انداختند که تنها می‌توانستند گریه کنند و مشت به دیوارها بکوبند و دچار هراس شوند.

در سال ۲۰۰۹ برنامه‌ی خبر رادیو سوئد، اکوت افشا کرد در مراکز نگه‌داری از کودکان و نوجوانان، رفتار مناسبی با آنها نمی‌شود، ساعت‌های طولانی و بیش از حد مجاز و به عنوان مجازات در سلول‌های انفرادی با تنها یک تشک نگه‌داشته می‌شوند و حتا آنها را چند هفته از استفاده از هوای آزاد محروم می‌سازند. درحالی که زندانیان و بازداشتیان بزرگ‌سال حق دارند حداقل یک ساعت در روز از هواخوری استفاده کنند.

گروه تحقیق دولتی، مدت یک ساعت و درصورت لزوم افزایش آن تا یک ساعت دیگر را برای نگه‌داری کودکان و نوجوانان در سلول‌های انفرادی پیشنهاد کرده است، اما دولت آن را نپذیرفته و با تنها ۴ ساعت موافقت کرده است. این امر باعث انتقادهایی به ویژه در خود مراکز نگه داری از کودکان و نوجوانان بزهکار نیز شده است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>