قالب وردپرس
خانه / سیاسی / تحلیل های سیاسی / سخن شاهزاده در تفاوت ما با تبهکاران ۵۷

سخن شاهزاده در تفاوت ما با تبهکاران ۵۷

ملت بزرگ ایران

تفاوت ما با تبهکاران ۵۷ در همین است:

“آنان ایران را ویران کردند تا نظام نکبت‌ بار ولایی خود را بنا نهند، ما تومار تبهکاریِ ایشان را درهم خواهیم پیچید تا حکومت ایرانی از ایرانی و برای ایرانی بنا کنیم.

آنان ایران را ویران و دروغ را آباد کردند. ما دروغ را ویران و ایران را آباد می‌ کنیم.

آنان اقتصاد ایران را ویران و قاچاق و اختلاس و فساد و پولشویی را سر و سامان دادند، ما شبکه‌ هایِ فساد و قاچاق و تبهکاریِ ایشان را ریشه‌ کن و اقتصاد آزاد ایران را بنا خواهیم نهاد.

آنان منابع ملیِ ما را هزینه‌ یِ صدور انقلاب و جنگ و پاک‌ سازیِ قومی و فرقه‌ ای در سرزمین‌ هایِ بیگانه کردند، ما با کار و کوششِ زنان و مردان ایرانی، اقتصاد آینده را برای رفاه ایرانی خواهیم ساخت.

ملت بزرگ ایران

برای برون‌ رفت از فروپاشیِ همه‌ جانبه و از بن‌ بست سی‌ و نه ساله‌، راهی نداریم مگر پایان دادن به بحرانِ اندیشه در ایران.

بازسازیِ مدنیتِ ملی بر ویرانه‌هایِ سی‌ونه سال تبهکاریِ فرقه‌ای، کارستانی است که جز به دستِ توانایِ شما و جامعه‌یِ مدنیِ ایران ممکن نخواهد شد.

بیداری و آگاهیِ ملیِ ما دو وجه سلبی و ایجابی دارد: از یک سو باید با نافرمانی و براندازیِ مدنی، بساط فرقه‌یِ تبهکار حاکم را برای همیشه جمع کنیم‌ و از سوی دیگر، مدنیتِ نوینِ ایرانی را بسازیم. در مدنیتِ نوینِ ایرانی، هیچ‌کسی نمی‌تواند حقیقتِ خویش را به دیگران تحمیل کند.

برون‌رفت از بحران اندیشه در ایران و بازسازیِ مدنیتِ نوینِ ایرانی مستلزم همفکری برای دستیابی به یک چشم‌انداز مشترکِ ملی است. براستی چه رسالتی بزرگ‌تر از مدنیت‌سازی می‌توان برای جامعه‌یِ مدنی متصور شد؟ مدنیت‌سازی مأموریت دولت نیست. مدنیت‌مان را باید خودمان بسازیم، با گفتگو، با تفاهم؛ با سرمشق قرار دادن منفعت و مصلحتِ ملی ایران؛ با دستیابی به بینشی مشترک و ملی که چشم‌اندازهایِ سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را در فراسویِ حکومتِ اسلامی برای نسل امروز و اقشار مختلفِ مردم ترسیم نماید. مدنیت، در هر تحلیلِ نهایی، معنایِ دیگری مگر هنر و دانش باهم‌زیستن ندارد. مبانیِ این همزیستیِ ایرانی با ایرانی را کدام نهاد باید تبیین و تدوین کند، مگر جامعه‌یِ مدنی ؟

ملت بزرگ ایران

در فجرِ راستینِ بیداریِ ملیِ ایران، در سپیده‌دم فروپاشیِ ارتجاع، در این پگاه رهایی، در بامدادی نو که در دی‌ماه زاده شد و در طلوعی که همزمان شد با غروبِ نظام، بار دیگر پیوند و پیمان دیرنه‌یِ خویش را با شما تجدید می‌کنم.

چرا که کابوسِ ضحّاکِ زمانه شمایید! چرا که وجدانِ مشترکِ ما دروغ نمی‌گوید! چرا که بدون دروغ، نظامِ ضحّاک فرومی‌ریزد!

فرآیند فروپاشیِ نظام آغاز شده است. بیآییم تا در راه بازسازیِ مدنیتِ نوینِ ایران و حکومتِ ایرانی بر ویرانه‌هایِ ولایت، دست اتحاد به‌ سویِ یکدیگر دراز کنیم! متحد شویم و میهن خویش را پس بگیریم. همبستگیِ ملیِ و قلبیِ خود را با همگراییِ و هماهنگیِ اجرایی تکمیل کنیم. اتحاد برای آزادی. همدلی برای رهایی. همبستگی برای بازسازی!

و در تحکیم این همدلی و هبستگیِ ملی، چه آغازی بهتر از نافرمانیِ مدنیِ سراسری برای رسوا کردن تبهکاران در “دهه‌‌ فجر” دروغین ایشان ؟

چرا که تا شما آگاه و تا شما بیدارید، ایران همواره زنده خواهد ماند !!

رضا پهلوی

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>