قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / بازداشت پسر آیت‌الله در پی تشبيه رهبر به فرعون

بازداشت پسر آیت‌الله در پی تشبيه رهبر به فرعون

العربیه: سید حسین شیرازی، فرزند آیت الله سید صادق شیرازی از مراجع تقلید شیعیان در قم که اخیرا در یکی از سخنرانى‌هایش به زبان عربی با انتقاد شدید از “استبداد ولایت فقیه “، شخص ولی‌فقیه یعنی رهبری نظام جمهورى اسلامى ایران را به “فرعون” تشبیه کرده بود روز دوشنبه ۵ فوریه پس از احضار به دادسرای ویژه روحانیت بازداشت شده است.

بر اساس ویدیوى منتشر شده در یوتیوب ، آقای شیرازی چند هفته قبل در یکی از جلسات درس خود به زبان عربى، ولایت فقیه را بردگی و نظام جمهوری اسلامی را غیرپاسخگو خوانده، حدود قدرت ولایت فقیه را با «حدود ولایت خداوند» تشبیه کرده بود.

در اظهارات حسین شیرازی که به بازداشت او منجر شده، آمده است: “میلیون‌ها نفر کشته و زخمی می‌شوند و بعد آن را تحت عناوینی مانند دفاع مقدس معرفی می‌کنند. امت نابود و تباه شد؛ پنجاه سال عقب‌گرد در اقتصاد و معیشت؛ چند میلیون معلول و جانباز، دستاورد آنها در دفاع مقدس بود”.

او ضمن هجوم شدیداللحنی به حاکمیت مطلق ولایت فقیه گفته : “جرات داری این مفاهیم را زیر سوال ببر، پدرت را در می‌آورند و اجدادت را به تباهی می‌کشانند. اصلا مجالی برای سوال وجود ندارد که چطور این مقدس است؟ کشور نیست و نابود شد، کجایش مقدس است؟”

شیرازی در سخنانش افزوده: “ولایت فقیه همان «من پروردگار بلندمرتبه تو هستم» است و نه چیز دیگر. موبه‌مو همان است و تفاوتی ندارد”.

او در ادامه افزوده: “امکان ندارد کسی بتواند درباره ولایت فقیه حتی یک پرسش ساده بکند. شیخ انصاری هم باشد او را بی‌اعتبار و بی‌آبرو می‌کنند. ولایت فقیه یعنی تو عبد هستی. در کتاب، حدود ولایت فقیه را در حدود ولایت خداوند آورده‌اند. در دنیای امروز! حالا اگر فرعون هم چنین حرفی می‌زد عجیب بود”.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>