قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / فاجعه آبی سال ۷۹ در حال تکرار است

فاجعه آبی سال ۷۹ در حال تکرار است

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان با بیان اینکه عمده نگرانی ما مبحث بالا رفتن ECآب در مقطع اهواز، آبادان و خرمشهر است، گفت: دستگاه های متولی باید در بحث کاهش مصرف آموزش هایی را به مردم ارائه دهند تا بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف آب از سوی مردم باشیم.

به گزارش ایسنا-‌ درویشعلی کریمی در نشست شورای آب و برق خوزستان که ‌روز ۱۶بهمن ماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: میزان EC آب با حجم آب رابطه معکوس دارد و هرچه حجم آب در استان کاهش پیدا کند، میزان EC آب افزایش پیدا می‌کند. این اتفاق در سال ۷۹در خوزستان افتاد و یک فاجعه را رقم زد و امسال نیز خود را نشان داده است.

وی افزود: ما در ماه بهمن قرار داریم این اتفاق کم کم در حال وقوع است. در آبادان گزارش‌های روزانه‌ای داریم که میزان EC آب بین ۴۰۰۰ تا ۴۳۰۰ میکروموس در حال نوسان است و خطر افزایش EC آب وجود دارد.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان تصریح کرد: در سال ۷۹ که شاهد افزایش میزان ECآب بودیم، میزان دبی آب رودخانه در مقطع اهواز ۹۰ مترمکعب بود اما اکنون این میزان بین عدد۱۰۰ تا ۱۳۰ مترمکعب در نوسان است و نگرانی ما این است که این عدد از ۱۰۰ نیز کاهش پیدا کند و اتفاقی که در سال ۷۹ رخ داد، مجددا رخ دهد.

کریمی بیان کرد: اگر چنین شرایطی در استان خوزستان اتفاق بیافتد، با توجه به التهابی که میان مردم به وجود می‌آید، تانکرهای آبرسانی نیز خیلی نمی‌تواند کمک کند و اثرگذار باشد. عمده نگرانی ما مبحث بالا رفتن ECآب در مقطع اهواز، آبادان و خرمشهر است.مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خوزستان گفت: دستگاه‌های متولی باید در بحث کاهش مصرف آموزش هایی را به مردم ارائه دهند تا بتوانیم شاهد صرفه جویی در مصرف آب از سوی مردم باشیم. از اکنون باید این آموزش ها آغاز شود تا به فصل بهار نرسیم زیرا در آن زمان آینده‌ای خوبی پیش بینی نمی‌شود.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>