قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / "رشد سن پناهجویان نوجوان در انتظار اجرای آزمایش سنی متوقف نخواهد شد"

"رشد سن پناهجویان نوجوان در انتظار اجرای آزمایش سنی متوقف نخواهد شد"

Lyssna: MQ- åldersbedömning klar

قرار است تا پایان ماه می اداره امور اجتماعی نتایج تحقیقاتی را که در مورد دقت روش آزمایش سن انجام یافته است اعلام کند. اداره امور اجتماعی از زمان آغاز این روند در بهار سال ٢٠١٦ از سوی حکومت وظیفه یافت تا درمورد روش عکس برداری از استخوان زانو و معاینه دندان عقل تحقیقات کند.

به این منظور پروژه تحقیقاتی از سوی انستیتوت کارولینسکا و دانشگاهی در بلیکنگه راه اندازی شده است. در این پژوهش نتایج آزمایش سن حدود ٩٠٠ نوجوان بین ١٤ تا ٢١ ساله که سن شان قبلاً معلوم است مورد بررسی قرار گرفته است. گفته می‌شود چنین تحقیقات در سطح جهان کم‌سابقه است. نتایج این تحقیقات را اداره امور اجتماعی در ماه می طی گزارشی به حکومت ارائه خواهد کرد.

روند تعیین سن که با وجود ابهامات و انتقادها از روش مورد استفاده همچنان ادامه یافت. اکنون پس از دو سال اداره امور اجتماعی در مورد چگونگی کیفیت و دقت آن قرار است گزارشی ارائه دهد تا پاسخی باشد به ابهامات مطرح شده.

اما تنها موضوع مورد انتقاد چگونگی کیفیت و دقت این آزمایش‌ها نیستT بلکه شمار زیادی کندی و تعویق در اجرایی شدن این پروژه را غیرعادلانه و بی‌مورد می‌دانند.

نوید رحیمی نوجوان تنهای پناهجو است که در سال ٢٠١٥ به سویدن آمد و پس از دو سال انتظار و در آستانه هجده سالگی، پیشنهادی به منظور انجام آزمایش سن از سوی اداره مهاجرت دریافت کرد. او از انجام این آزمایش به دلیل اینکه بزودی هجده ساله می‌شد خودداری کرد. اداره مهاجرت پس از این اقدام نوید را دو سال بزرگتر از سنی که او ادعا داشت تعیین سن کرد. اکنون او باور دارد که چنین رفتاری فقط به دلیلی با او صورت گرفته که او از انجام آزمایش سن خودداری کرده است.

عبدالاحد جمشیدی معلم زبان مادری و از فعالان حقوق پناهجویی در کمون موتالا باور دارد که تطبیق برنامه تعیین سن نوجوانان تنهای پناهجو از جهتی بی‌مورد و غیرعادلانه است که بسیاری از پناهجویان تنها که در سال ٢٠١٥ به سویدن آمده اند اکنون و در زمانی که مورد آزمایش تعیین سن قرار می‌گیرند در آستانه هجده سالگی هستند. در مواردی نتایج آزمایش تعیین سن زمانی به یک پناهجو ابلاغ شده است که فرد بصورت طبیعی هجده ساله شده است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>