قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / فیلم "آماتورها" جایزه اصلی جشنواره یوتبوری را برد

فیلم "آماتورها" جایزه اصلی جشنواره یوتبوری را برد

مریم مقدم، بازیگر و کارگردان

جشنواره فیلم یوتبوری به پایان رسید و گابریلا پیچلر، کارگردان فیلم آماتورها جایزه یک میلیون کرونی این جشنواره را برد.

هفته فیلم شهر یوتبوری با معرفی برترین فیلم‌های جشنواره به پایان رسید و فیلم آماتورها” توانست ارزشمندترین جایزه جشنواره را از آن خود کند.

در جشنواره امسال چندین فیلم از ایران و افغانستان حضور داشتند. کارگردانان فیلم “دیپلماسی شکست‌ناپذیر آقای نادری” نیز مهمان شهر یوتبوری بود. مریم مقدم و بهتاش صناعی، در این فیلم مستند به داستان مردی می‌پردازند که خواهان بهبود رابطه ایران و آمریکاست. مریم مقدم، داستان فیلمش را اینطور توضیح می‌دهد: این فیلم درباره مردی‌ست که سه فرش با نقش روسای جمهور آمریکا بافته و با فرستادن این فرش‌ها برای رئیس جمهور آمریکا، می‌خواهد رابطه ایران و آمریکا را بهبود ببخشد.

این اولین تجربه کارگردانی مریم مقدم است و او پیش از این به عنوان بازیگر شناخته شده بود. او که سابقه بازیگری در تئاترشهر یوتبوری را دارد، برای بازی در فیلم “پرده” جعفر پناهی به ایران سفر کرد و نقش‌آفرینی در این فیلم منجر به این شد که در ابتدا گذرنامه‌اش توقیف شود و چند سالی نتواند بازیگری کند. اکنون بعد از چند تجربه دیگر بازیگری در ایران، او به سراغ کارگردانی رفته است: بعد از بازیگری در چندین فیلم، تصمیم گرفتم روی فیلمنامه‌ای که با بهتاش صناعی‌ها نوشتم کار کنم و اکنون هم اولین فیلمم را کارگردانی کردم.

مریم مقدم که خودش در همین شهر یوتبوری بزرگ شده و درس خوانده، اکنون مدتی است که ساکن ایران است و هر از گاهی به سوئد سر می‌زند. او می‌گوید: اینکه کجا می‌توانم حرف موثرتری بزنم برایم مهمتر است تا اینکه کجا مبلمان و خانه‌ام قرار دارد.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>