قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / اتحادیه استانداری‌ها: رشد بخش دولتی باید متوقف شود

اتحادیه استانداری‌ها: رشد بخش دولتی باید متوقف شود

بخش دولتی رو به رشد است و اتحادیه استانداری‌ها/ولایات معتقد است که این رشد باید کاهش پیدا کند. یکی از مشکلات این است که نیروی کافی برای استخدام یافت نمی‌شود.

یک گزارش جدید که از سوی اتحادیه کمون‌ها و استانداری‌ها/ولایات تهیه شده است به معضل استخدام با روندی که از سوی بخش عمومی صورت می‌گیرد اشاره کرده است.

آنگنتا یونک، که مدیر بخش کارفرمایان در اتحادیه کمون‌ها و استانداری‌هاست می‌گوید: اگر راه‌کارهای گفته شده را انجام ندهیم، نیروی کاری که در سن بهره‌وری باشد در سوئد پیدا نخواهیم کرد. سالانه در حدود ۳۴۰۰۰ نیروی کار تازه وارد بازار کار می‌شود و ما تعداد زیادی کارفرما داریم که نیازمند نیروی کار هستند. این(راهکارها) برای حفظ سیستم رفاهی است.

امروزه ۱٫۲ میلیون نفر در بخش دولتی شاغل هستند و این بخش هر سال بزرگترمی‌شود. به گفته اتحادیه کمون‌ها و استانداری‌ها، اگر رشد بخش دولتی با همین روند صورت گیرد تا سال ۲۰۲۶، ادارات نیازمند استحدام بیش از نیم میلیون نفر هستند.

آنگنتا یونک معتقد است که این مسئله یک چالش برای کمون‌ها و استانداری‌ها خواهد بود. او ادامه می‌دهد: اگر بتوانیم بخشی از کار را خودمان انجام دهیم و دیجیتال‌سازی روند کار آن اثری که مدنظر ماست را بدهد و افراد بتوانند به جای پاره‌وقت، تمام‌وقت کار کنند، می‌توانیم نیاز خود به استخدام نیرو را به میزان ۱۸۰ هزار نفر کاهش دهیم.

از جمله پیشنهاداتی که اتحادیه کمون‌ها و استانداری‌ها برای کاهش نیاز به استخدام معرفی کرده، می‌توان به افزایش سن بازنشستگی تا دو سال، افزایش استخدام‌های تمام‌وقت و کاهش نیاز به استخدام با دیجیتالی کردن بخش‌هایی از کار اشاره کرد.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>