قالب وردپرس
خانه / علمی و تجربی / دانستنی ها / برخی از آیه های جنایی قرآن

برخی از آیه های جنایی قرآن

 ۱. ستمکار خطاب کردن “یهودیان و مسیحیان” و فرمان به دوست نداشتن با آنها:

“ای کسانی که ایمان آورده اید !! یهودیان و مسیحیان را به دوستی برنگزینید، آنان دوستان یکدیگرند و کسانی که از شما با آنها دوستی کنند، از آنها هستند. همانا الله گروه ستمکار را هدایت نمی کند”.

مائده، ۵۱

۲. دستور به دوستی نکردن به کسانی که به آنها انگ “کفار” زده شده است:

“مومنان نباید کافران را به جای مومنان، دوست و ولی خود بگیرند و هر کس که چنین کند، با الله هیچ رابطه ای ندارند و عهد و پیمان او با الله گسسته شده است؛ مگر اینکه از آزار و اذیت آنها بترسید و در ظاهر با آنها دوستی کنید) و الله شما را از کیفر خویش دور می دارد و بازگشت به سوی الله است”.

آل عمران، ۲۸

۳. فرمان به زور مسلمان کردن و اخراج آنان از سرزمینشان و دستور به کشتار آنان که مسلمان نمی شوند:

“آنان آرزو می کنند که شما هم مانند آنها کافر شوید تا با هم یکسان شوید، بنابراین از آنها دوستانی انتخاب نکنید تا اینکه مسلمان شوند و در راه الله هجرت کنند؛ پس هر گاه از این کار سرباز زدند، هر جا که آنها را یافتید، آنها را بگیرید و بکشید و از میان آنها یار و یاوری اختیار نکنید”.

نسا، ۸۹

۴. ای کسانی که ایمان آوردید، کافران را به جای مومنان، به عنوان دوستان خود نگیرید. آیا می خواهید با این کار برای الله دلیل آشکاری بر ضد خود پدید آورید ؟

نسا، ۱۴۴

۵. ای کسانی که ایمان آورده اید، هر کس از شما که از دین خود برگردد، به الله زیانی نمی رساند. الله به زودی گروهی را می آورد که آنها را دوست دارد و آنها نیز او را دوست دارند. آنان در برابر مومنان، فروتن و در برابر کافران، سرسخت و گردان فراز هستند، در راه الله جهاد می کنند و از سرزنش هیچ سرزنش کننده ای نمی هراسند، این برتری الله که به هر کس بخواهد می دهد و الله گشایشگر داناست.

المائده، ۵۴

۶. ای کسانی که ایمان آورده اید، پدران خود و برادران خود را دوستان واولیای خود قرار ندهید، اگر کفر را بر ایمان ترجیح دادند وکسانی از شما که آنان را دوست و ولی خود قرار دهند، پس آنان ستمکارانند.

توبه، ۲۳

In English

Facebook Comments

درباره ی داریوش افشار

من داریوش افشار با نام رسمی محمد حکمت افشار، زاده ی​ سال ۶۲ از شیراز هستم. تحصیلات من در مقطع کارشناسی ارشد زیست فناوری است. ۱۴ سال است که وبلاگ نویسی می کنم و هم اکنون دارای ۴ وبلاگ بر روی بلاگر هستم و چندین برگه و گروه روی ف. بوک را اداره می کنم. نویسنده و مترجم آزاد و وبلاگ نویس سیاسی مذهبی هستم که شماری از آثار تکمیل شده را در وبلاگ رسمی خودم برای عرضه گزاشته ام.

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>