قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / ایران؛ فروکش کردن خوش بینی فرانسوی‌ها

ایران؛ فروکش کردن خوش بینی فرانسوی‌ها

به گزارش باشگاه خبرنگاران، پایگاه اینترنتی ” لادپش انفو” یک در مقاله‌ای درباره رابطه اقتصادی فرانسه با ایران نوشت: ” خوش بینی زیاد” سرمایه گذاران فرانسوی بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ و خطر تحریم‌های آمریکا؛ فروکش کرد.

به قدرت رسیدن دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در یک سال قبل، ترس از تحریم‌های فرامرزی آمریکا را افزایش داد. فرانسوی‌ها جریمه بانک پ. ان پ. پاریبا به میزان نزدیک به نه میلیارد دلار در سال ۲۰۱۴ به دلیل نقض قوانین آمریکایی علیه ایران و کشور‌های دیگر را هنوز فراموش نکرده اند.

ژولین مارسیلی اقتصاددان ارشد شرکت بیمه و اعتبار کوفاس عقیده دارد که شرایط در ارتباط با ایران در مقایسه با خوش بینی زیاد سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ در زمان لغو جزئی تحریم ها، خیلی عوض شده است. وی می‌افزاید بسیاری از شرکت‌های فرانسوی منتظرند تا شرایط شفاف‌تر شود تا بتوانند تصمیم گیری کنند.

این سایت در ادامه می‌نویسد اولیویه بابو استاد اقتصاد در دانشگاه بوردو به تازگی مقاله‌ای در اندیشکده بنیاد کنکورد منتشر کرد و در آن هشدار داد ” در زمانی که فرانسه به نظر می‌رسد همچنان شرکت‌ها را به سرمایه گذاری و توسعه در ایران تشویق می‌کند باید به این موضوع نیز فکر کند آیا این کار به نفع شرکت‌های ما و مردم ایران هست یا نه؟ ”

این سایت در ادامه با اشاره به احتمال افزایش تحریم‌های آمریکایی علیه ایران بعد از ضرب الاجل اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره اصلاح برجام، به ابتکار عمل بانک عمومی سرمایه گذاری فرانسه به نام بی پی فرانس می‌پردازد که بر اساس آن قرار است رقمی بالغ بر یک و نیم میلیاردیورو اعتبار به صادرکنندگان فرانسوی به ایران اختصاص داده شود. با همه این احوال دست اندرکارانی مانند لودویک سوبران اقتصاد دان ارشد در شرکت بیمه و اعتبار اولر هرمس، سرمایه گذاران از بابت افزایش گستره تحریم‌های آمریکایی در آینده به حوزه کنترل اطلاعات و داده‌ها بیمناک هستند.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>