قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / تاخیر در اخراج‌ها و دلخوشی موقت نزد پناهجویان

تاخیر در اخراج‌ها و دلخوشی موقت نزد پناهجویان

از یک هفته به این‌سو پُلیس مرزی سویدن اخراج‌ها به أفغانستان را اجرایی نمی‌کند، این رویداد با عث دلخوشی پناهجویانی شده که در خطر اخراج قرار دارند.

عارف مرادی یکی از پناهجویان أفغان است که روز گذشته از بازداشتگاه اداره مهاجرت آزاد شد. او به بخش فارسی|دری رادیوی سویدن می‌گوید:

– همه خوشحال می‌شوند که به أفغانستان برنگردند، وضعیت أفغانستان طوری است که نباید هیچ کسی به آنجا فرستاده شود.

به دلیل تشدید حملات انتحاری در کابل و جلال‌اباد در هفته‌های گذشته، وزارت خارجه تصمیم گرفت کارمندان سویدنی سفارت خود در کابل را به سویدن برگرداند. به دنبال این رویداد، پُلیس مرزی اخراج‌ها به أفغانستان را عملی نمی‌کند.  

رئیس پُلیس مرزی، پاتریک انگستروم، تاکید می‌کند که اخراج‌ها به أفغانستان متوقف نشده‌اند، بلکه اجرایی کردن آن‌ها به تاخیر افتاده‌است.

– ما وضعیت کابل را همه روزه بررسی می‌کنیم، ممکن است أوضاع امنیتی فردا و یا پس فردا بهتر شود، ما اخراج‌ها را دوباره انجام خواهیم داد.

اداره مهاجرت در پیام مطبوعاتی می‌نویسد که تحلیل‌گران أمور أفغانستان تحولات اخیر در آن کشور را ارزیابی کرده‌اند. نتیجه به‌دست آمده نشان می‌دهد که ازهر چهار حادثه رخداده در أفغانستان سه مورد آن افراد و سازمان‌های خارجی و یا نیروی‌های نظامی افغان را هدف قرار داده‌اند. بنابراین اداره مهاجرت باوجودیکه بیان می‌دارد أوضاع امنیتی در أفغانستان نگران‌کننده است، ولی نتیجه‌گیری می‌کند که امکان بازگشت افراد غیرنظامی به أفغانستان وجود دارد. رئیس حقوقی اداره مهاجرت، فریدریک بییر در این پیام مطبوعاتی اظهار می‌دارد که شرایط حقوقی بررسی پرونده‌های پناهجویان أفغان تغییر نکرده و پرونده‌های پناهجویان أفغان مانند گذشته به صورت انفرادی بررسی می‌شود.

پُلیس مرزی کشور نیز به این نکته اشاره می‌کند که تغییری در روش اداره مهاجرت ایجاد نشده، برای اینکه یکی از اهداف حملات میدان هوایی بین‌المللی است ما نمی‌خواهیم خطری متوجه کارمندان و افراد اخراجی شود.

– اخراج‌ها به أفغانستان متوقف نشده، نظر به تحولات اخیر اجرایی اخراج‌ها به تاخیر افتاده است.

عارف مرادی نسبت به تحولات اخیر در أفغانستان ابراز نگرانی می‌کند و خواهان متوقف شدن اخراج‌ها به آن کشور است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>