قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / خطرات امنیتی در کابل اخراج‌ها را موقتاً متوقف کرد

خطرات امنیتی در کابل اخراج‌ها را موقتاً متوقف کرد

سفارت سویدن چهار کارمند خود را به دلیل وضعیت بد امنیتی در کابل به سویدن برگشتانده است. به این ترتیب، اخراج‌های اجباری پناهجویان نیز به‌طور موقت متوقف شده‌ است.

نظر به اظهارات رئیس پُلیس امنیتی، پاتریک انگستروم، وضعیت در کابل به اندازه‌ای ناامن است که کارمندان سفارت نمی‌توانند به میدان‌هوایی/فرودگاه بروند.

– زمانی که پناهجویان به میدان‌هوایی کابل می‌رسند، کارمندان سفارت امکان آمدن و ملاقات این افراد را ندارند.

سخنگوی مطبوعاتی وزارت امور خارجه، لین دوفهمر، به کانال چهار رادیوی سویدن در یوتبوری بیان می‌دارد که سفارت سویدن در کابل باز است، ولی چهار کارمند آن به سویدن بازگشته اند.

– فعالیت‌های سفارت ادامه دارد ولی نظر به وضعیت ناآرام امنیتی در کابل، تصمیم به این شد که چهار کارمند سفارت وظایف خود را از سویدن انجام بدهند.

به گزارش پُلیس مرزی، از روز شنبه، ۲۷ جنوری، هیچ اخراجی از سویدن به افغانستان عملی نشده‌است. به باور پاتریک انگستروم اما به صورت کلی امکان اخراج به افغانستان وجود دارد.

– اداره مهاجرت تصمیمی در این زمینه نگرفته است. می‌‍توانیم بگویم مانع قانونی برای انجام اخراج‌ها به افغانستان وجود ندارد.

آخرین باری که اخراج‌های پناهجویان به افغانستان به تاخیر افتاد ماه می سال ۲۰۱۷ بود. رئیس پُلیس امنیتی چنین می‌گوید:

– ما ارزیابی‌های امنیتی در کابل را دنبال می‌کنیم، زمانی که وضعیت بهتر شود ما اخراج‌ها را دوباره عملی خواهیم کرد. ممکن است این حالت تا چند روز دیگر تغییر کند.

در هفته‌های گذشته چندین حملات تروریستی در کابل و جلال‌آباد رخ داد که در اثر آن صدها تن کشته شدند و شمار زیادی از شهروندان جراحت برداشتند.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>