قالب وردپرس
خانه / حقوق بشر / زنان وکودکان / بهنام ابراهیم زاده جلوی سرمازدگی کودکان کرمانشاه را بگیریم

بهنام ابراهیم زاده جلوی سرمازدگی کودکان کرمانشاه را بگیریم

 

حمایت و کمک رسانی کمک به زلزله زدگان کرمانشاه را فورا به راه بیندازیم
جلوی قربانی شدن بیشتر کودکان در اثر سرما را بگیریم.
دیدار فعالین حقوق کودک با خانواده های اسیب دیده .
در ادامه حضورمان و کار امداد وکمک رسانی در کرمانشاه خصوصا سرپل ذهاب به
دیدا ر تعدادی از خانواده هایی رفتیم که یا عزیزانشان را از دست داده بودند یا عزیزی بشدت دچار اسیب جدی شده بود خانواده مرادی وچند خانواده دیگر تنها فرزندشان را ازدست داده بودند.
خانواده مرادی در منطقه فولادی داخل کانکسی که بدون هیچ امکاناتی بود ساکن بودند.
با خانواده اقای عزیز قنبری و خانم فرشته نظری و خانواده اقای فاروق حجازی وچند خانواده دیگر هم در منطقه مسکن مهر دیدار داشتیم. خانواده اقای قنبری و نظری وحجازی به گرمی از ما استقبال کردند ما به صرف چای لحظاتی مهمان خانه های سردشان اما قلب مهربانشان بودیم .
من گفتگوی کوتاهی با اقای عزیز قنبری انجام دادم. از مشکلات پیشرو از نبود حمایت مسئولان از اینکه تا این لحظه دریغ از همدردی وکمکی از جانب مسئولان که نشده برایم گفت .
اقای قنبری قبلا به کار وحرفه ارایشگری مشغول بوده اما الان دیگر کاملا زمین گیر شده است..این را هم بگویم که فاروق حجازی عزیز با وجود تلی از مشکلات همیشه در کنار مان بوده و هست همچنین در پخش نیازسنجی های هرروزه.
من در این چند لحظه بابودن در کنار این خانواده ها اشک مادران وپدرانی را دیدم که نگویید و نپرسید. خانوادهایی که تنها فرزند عزیزشان را ازدست دادند داغ عزیزان و فرزند از یک طرف و نگرانی ها و مشگلات دیگر هم از طرف دیگر .
اما این دردها و مشقتها تمامی ندارد و یکی دو تا هم نیست. در کنار پای سوخته و تاول زده اقای قنبری خانم نظری پدرش به مریضی حاد صحب الحلاج دچار شده است اما دریغ از کمک وپوشش و حمایتی ! حتی داروهای پدرش را باید ازاد تهیه کند. ما انها را با بغض و نگرانی وناراحتی ترک کردیم .
اما نگران اقای قنبری عزیز وپدر گرامی خانم نظری وخانواده خانم صبوری واقای فاروق حجازی و دهها خانواده دیگر هستیم که به کمک های فوری نیاز دارند نگران کودکانی هستیم که به رسیدگی فوری نیاز دارند! نگران کودکان و نوزادانی هستیم که به سرنوشت سارینا ها وماتیارها ووو دچار شوند. باید موج دوم حمایت وکمکها را روانه کرمانشاه کرد! باید پزشکان، روانشناسان و هرانساندوستی که در توانش است کمک کند و راهی کرمانشاه خصوصا سرپل ذهاب بشود. این مردم شایسته یک زندگی انسانی هستند چرا نباید دولت حمایت کند؟ تا کی باید با این وضع کنار بیایند؟ تا کی شاهد مرگ عزیزان و جگر گوشه هایشان باشند؟ تاکی نگران حداقلی ها باشند .
مردم باید مطالبه گر باشند و طومار جمع کنند و جلو فرمانداری و دیگر نهادهای حکومتی از مسئولان بخواهند دیگر بس است! باید خواستار کانکس فوری ودیگر امکانات باشند همین الان ..چند کودک دیگر باید قربانی شوند تا مسئولین به خود آیند. دیگر اجازه نمیدهیم این وضع ادامه یابد.
باید در حسینه ها و مساجد ساکن شویم و فشار بیاوریم تا به نیازهای ما پاسخ داده شود و اعلام کنیم که این اماکن را ترک نخواهیم کرد تا مسکن در اختیارمان گذاشته شود. تا وسایل گرمایشی دراختیارمان قرار گیرد. تا خوراک و پوشاک و وسایل مورد نیازمان تامین شود. ما کار میخواهیم تا زندگی مان را تامین کنیم. ما مردم زلزله زده بخاطر محرومیت از هر چیز و نبودن تجهیزات لازم در برابر زلزله و مصائبی از این دست تمام زندگی مان را از دست داده ایم و حالا دولت در قبال زندگی ما مسئول است. مسکن، خوراک، پوشاک، مدرسه برای کودک، بهداشت و درمان و داشتن کار برای تامین معاش حق مسلم ماست. ما تا رسیدن به حقوقمان به اعتراضمان ادامه میدهیم.
و ما فعالان حقوق بشری، کارگری، کودک و رسانه ای باید از همین الان طوفان توییتری در حمایت از این مردم اسیب دیده براه بیندازیم .
بهنام ابراهیم زاده وبلا گ نویس و فعال کارگری و کودک عضو جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان وکمیته پیگیری

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>