قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / پیشروی نیروهای جدایی طلب در جنوب یمن

پیشروی نیروهای جدایی طلب در جنوب یمن

رادیو فرانسه: نیروهای جدایی طلب در جنوب یمن پس از سه روز درگیری با نیروهای وفادار به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن در تبعید که مورد حمایت عربستان سعودی است، روز سه شنبه کاخ ریاست جمهوری در شهر عدن را تصرف کردند. احمد عبید بن دغر نخست وزیر مورد حمایت عربستان نیز آماده خروج فوری از یمن می‌شود.

یک افسر ارتش یمن به خبرگزاری فرانسه گفته است که جدایی طلبان کنترل کاخ ریاست جمهوری در شهر عدن را کاملاً در دست دارند. آنانی که نتوانسته اند، فرار کنند، رسماً در محل زندانی شده اند.

با بروز و قدرت گیری این نیروی سوم، درگیری های یمن وارد مرحله تازه ای می شود. حوثی ها در شمال با نیروهای ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در حال جنگ هستند. در عدن دو نیروی متخاصم : نیروهای وابسته به رئیس جمهوری مورد حمایت عربستان سعودی با نیروهای جدایی طلب که خواهان استقلال مناطق جنوبی یمن و عدن هستند درگیر شده اند.

مقام‌های امنیتی یمن به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته‌اند، احمد عبید بن دغر نخست وزیر آن کشور، آماده خروج فوری از کشور می‌شود. این اقدام پس از آن صورت می‌گیرد که تجزیه طلبان مورد حمایت امارات متحده عربی، کاخ ریاست جمهوری در شهر عدن در جنوب یمن را تصرف کردند.

این کاخ محل استقرار دولت یمن است که جامعه بین المللی به رسمیت می شناسد.

طی روز های اخیر شهر عدن شاهد درگیری بین جدایی‌طلبان با نیروهای عبدربه منصور هادی رئیس جمهور یمن بوده که مورد حمایت عربستان سعودی است. در این درگیری ها شماری کشته شده اند.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>