قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / بازداشت فله ای فعالان رسانه ای احمدی نژادی

بازداشت فله ای فعالان رسانه ای احمدی نژادی

به گزارش دولت بهار، علی اکبر جوانفکر در کانال تلگرامی خود نوشت:

طی هفته های اخیر هشت نفر از فعالان رسانه ای حامی دکتر احمدی نژاد در شهرهای مختلف بازداشت شده اند که از میان آنها آقایان محمد غلباش، محمد حسین حیدری و مهدی مهرشریف پس از تحمل حبس انفرادی در حال حاضر با قید ضمانت آزاد هستند اما آقایان حسین شاملو، امید دلفانی، عبدالسلام صالحی، سجاد یوسفی سوره و پوریا حسین زاده در بازداشت به سرمی برند.

غالب این افراد بدون دریافت احضاریه کتبی و در منزلشان بازداشت شده اند. منزل این افراد که همگی آنها از فعالان رسانه ای انقلابی و مومن هستند، از سوی نیروهای امنیتی در مقابل اعضای خانواده شان تفتیش شده و وسایل الکترونیکی آن ها از جمله گوشی تلفن همراه ، لپ تاپ، هارد اکسترنال، فلش، مودم اینترنت و … ضبط شده است. در بعضی از موارد حتی موبایل پدر و مادر فرد بازداشتی نیز ضبط شده است.

فعالان رسانه ای حامی دکتر احمدی نژاد پس از بازداشت به زندان انفرادی منتقل شده اند. تاسف آورتر از همه اینکه در هنگام بازداشت برای ایجاد رعب و وحشت به تعدادی از آنها گفته شده که اتهامشان «فساد فی الارض» است و مجازات اعدام در انتظار آن هاست!

امروز کسب اطلاع شد که ماموران امنیتی منزل آقای امید دلفانی در خرم آباد را در غیاب او تفتیش و سپس او را در محل کارش بازداشت کرده اند. آقای دلفانی پس از فوت پدر ، نان آور خانواده است و سرپرستی مادر پیرش را بر عهده دارد. او همچنین از مشکل حاد تنفسی رنج می برد.

آقای سجاد یوسفی فعال احمدی نژادی اهل خرمشهر نیز به همین نحو در منزل و از سوی نیروهای امنیتی که صورتشان را پوشانده بودند، بازداشت شده است. به این جوان ۲۲ ساله هم گفته شده است که اتهامش فساد فی الارض است! سجاد یوسفی به تازگی یکی از چشم هایش را از دست داده است.

آقای حسین شاملو از فعالان اهل مشهد در حالی که سه روز پس از بازداشت در منزل، با قید وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود، هنگامی که مشغول مسافرکشی بوده، بار دیگر از سوی عوامل امنیتی به اتهام فساد فی الارض بازداشت و به تهران منتقل می شود.

آقای عبدالسلام صالحی یکی از کولبران زحمت کش اهل بانه است که مسئولیت هماهنگی سفر اخیر دکتر احمدی نژاد به این شهر را بر عهده داشت. دکتر احمدی نژاد در سفر خود به بانه برای ادای احترام به خانم حلیمه محمد پور (مادر عبدالسلام و جانباز ۵۰ درصد) در منزل این شیرزن غیور حضور یافته بود.

آقای پوریا حسین زاده، فعال رسانه ای اهل ایذه از ۲۵ دی ماه در بازداشت به سر می برد و با مخالفت غیر قانونی دادیار شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه، از حق داشتن وکیل محروم مانده است.

برخی از افراد آزاد شده، گزارش داده اند که در روزهای پایانی بازداشت از آن ها خواسته اند برای آنچه که “کمک به نظام” نامیده شده، متنی از پیش نوشته شده را در برابر دوربین های تصویر برداری ، علیه دکتر محمود احمدی نژاد قرائت کنند.

سوال مهم این است که هدف از این برخوردهای غیرقانونی و فله ای با جوانان مومن و انقلابی هوادار دکتر احمدی نژاد چیست و عاملان آن چه طرحی را در سردارند؟!

متاسفانه غالب برخوردهای غیرقانونی ، توهین آمیز و دون شان انسانی صورت گرفته با فعالان حامی دکتر احمدی نژاد، با مجوز آقای شوشتری، دادیار شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه صورت گرفته است.

طبق قانون ، هر جرمی باید در محل وقوع آن مورد رسیدگی قرار گیرد اما افراد بازداشت شده عمدتا در شهرستانهای مختلف بازداشت و به تهران انتقال یافته و در زندان اوین ، محبوس می شوند.

آیا فریادرسی برای رسیدگی به اینگونه رفتارها که این روزها علیه عده ای از جوانان مظلوم به دلیل هواداری از دکتر احمدی نژاد صورت می گیرد، وجود دارد؟ به راستی در پس این اقدامات چه اهدافی دنبال می شود؟

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>