قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / بررسی: رحمت عقیلوف در مکالمات خود به داعش وعده داده تا عمل تروریستی را انجام بدهد

بررسی: رحمت عقیلوف در مکالمات خود به داعش وعده داده تا عمل تروریستی را انجام بدهد

بررسی دادستان که امروز به دسترس عموم گذاشته شد، بیانگر آن است که رحمت عقیلوف در مکالمات خود به گروه تروریستی داعش وعده داده که اقدام به یک عمل تروریستی کند و در این زمینه سوگند نیز یاد کرده‌است. اکنون رحمت عقیلوف متهم به انجام جرم تروریستی است.

امروز در یک کنفرانس خبری دادستان اتهامات در برابر رحمت عقیلوف را اعلام کرد.  رحمت عقیلوف متهم به انجام و تلاش به انجام جرم تروریستی در خیابان دراتنینگ در استکهلم مرکزی است.

بر اساس اظهارات دادستان ۱۵۵ تن از رحمت عقیلوف شکایت کرده اند، در حالیکه بیشتر از ۱۰۰۰ نفر در زمان اتفاق این حادثه در خیابان دراتنینگ حضور داشتند.

از اینکه رحمت عقیلوف مظنون به انجام عمل تروریستی است، دادستان باید شواهدی را در دست داشته باشد که بیانگر ایجاد خطر برای کشور و یا ایجاد ترس در میان مردم باشد. در این زمینه اداره حمل و نقل محلی در استکهلم و شرکت‌های تلفون مدارکی را در دسترس دادستان قرار داده اند که بیانگر اثرات سوء این حمل تروریستی در استکهلم بر وضعیت مردم هستند.

بررسی این جرم در حدود ۹۰۰۰ صفحه است که امروز در اختیار عموم گذاشته شد. این بررسی برای دادستان بیان خواهد داشت که هدف رحمت عقیلوف چه بود و آیا به تنهایی اقدام به این جرم کرده و یا افراد و یا گروه‌هایی در پشت این قضیه نهفته اند.

بررسی امروز باید جواب به این سوال ارائه کند که آن شی خطرناک که در کابین کامیون قرار دااشت به چه هدف در آنجا گذاشته شده‌بود. نظر به اظهارات دادستان، در صورت انفجار و آتش گرفتن آن شی منفجره خسارات بیشتری به مردم و محل وارد می‌شد.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>