قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / آثار باستانی؛ حقوق نگهبان را ندادند و باقی ماجرا

آثار باستانی؛ حقوق نگهبان را ندادند و باقی ماجرا

تخریب آثار باستانی ایذه به دست نگهبان!

رئیس اداره میراث فرهنگی ایذه گفت: آسیب رساندن به آثار تاریخی ایذه از سوی نگهبان این پایگاه به دلیل معوقات حقوقی نبوده است.

به گزارش ایلنا، شامگاه هفتم بهمن ماه سال‌جاری از اداره میراث فرهنگی شهرستان ایذه خبر رسید که در پایگاه آیاپیر ایذه، به تعدادی از آثار سنگی آسیب رسیده است. فرد آسیب رسان نیز کارمند این پایگاه اعلام شد که هنوز انگیزه وی از این کار مشخص نشده است.

ایوب سلطانی رئیس اداره میراث فرهنگی ایذه درباره جزییات بیشتر این خبر به خبرنگار ما گفت: بلافاصله با نگهبان پایگاه تماس تلفنی گرفته که طی همان تماس تلفنی اعتراف به تخریب آثار کرد.

سلطانی عنوان کرد: بعد از اعترافات این نگهبان با پلیس تماس حاصل کردم و در نهایت تمامی مراتب تا ساعت یک بامداد همان شب صورتجلسه شد و اکنون نیز موضوع از طریق مراجع قضایی در حال پیگیری است و شخص خاطی تحت تعقیب قرار دارد.

رئیس پایگاه میراث فرهنگی آیاپیر ایذه در خصوص انگیزه‌ فرد خاطی از آسیب به این آثار توضیح داد: انگیزه‌ وی از انجام این کار تاکنون برایمان مشخص نشده است که با پیگیری‌های قضایی حتماً این موضوع نیز روشن خواهد شد.

وی با بیان این‌که برای بررسی آثار به همراه باستان‌شناس اداره به محل عزیمت کردیم، تصریح کرد: موارد آسیب دیده شامل آثار منقول و سنگی بوده که تعدادی سنگ قبرهای متأخر اسلامی، هاون سنگی، بام غلطان، پایه ستون و سنگ آسیاب را شامل می‌شود.

سلطانی در پایان افزود: خبرهایی در فضای مجازی منتشر شده که این فرد به دلیل معوقات حقوقی خود از سازمان میراث فرهنگی و به نشانه اعتراض این اقدام را انجام داده ولی بنده به عنوان مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان ایذه این خبر را تکذیب می‌کنم. چرا که تا امروز تمامی حقوق و مزایای خود را نیز دریافت کرده است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>