قالب وردپرس
خانه / سیاسی / تحلیل های سیاسی / تنور بیت رهبری در حال گرم شدن جهت برجام موشکی #برجام_موشکی

تنور بیت رهبری در حال گرم شدن جهت برجام موشکی #برجام_موشکی

چرا دولتمردان ایران  علی رغم هیاهوی ضد برجام موشکی اصولگرایان محکومند برجام موشکی را هم به بیت خامنه ای بنوشانند؟

پاسخی ساده دارد، زیرا که دولتمردان آمریکا و ترامپ بخوبی می دانند که اگر تحریمهای برجام  ایران را به پای میز مذاکره کشانده بود . ادامه همین تحریمها با ظاهری موجه  حتما  بیت رهبری را برای برجام موشکی متقاعد خواهد نمود .

اولین گام عملی  اقدام امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه روز چهارشنبه (۱۷ آبان)  گفت:”من خواستار ایستادگی قاطع و محکم در برابر ایران در خصوص برنامه موشک بالستیک و نفوذ تهران در خاورمیانه هستم.”

مکرون در مصاحبه با روزنامه دولتی سعودی «الاتحاد» که متن آن در وبسایت سفارت فرانسه منتشر شده است، بار دیگر بر موضع کشورش در حمایت از توافق هسته ای ۲۰۱۵ میلادی بین ایران و قدرت های جهانی تاکید کرد و گفت:

“در عین حال این مساله برای ما مهم است که در برابر ایران محکم بایستیم، در قبال فعالیت های منطقه ای و برنامه موشک بالستیک. آن”
او البته بار دیگر بر حفظ توافق هسته ای با ایران تاکید کرد:

“البته این سخن به معنی بازنگری در این توافقنامه یا لغو آن نیست. باید درباره فعالیت های موشکی ایران، مذاکراتی آغاز شود، ضروری است درباره فعالیت های موشکی ایران، تعاملی وجود داشته باشد، ضمن اینکه اگر شرایط ایجاب کند، امکان تحمیل تحریم هایی علیه این کشور وجود دارد.”
این در حالی است که وزارت خارجه فرانسه نیز با انتشار بیانیه ای اعلام کرده که پاریس اتهامات مطرح شده از سوی آمریکا را درباره اینکه ایران ۲ قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل را نقض کرده، کاملا جدی می گیرد و از تهران می‌خواهد تا به همه تعهدات بین المللی اش پایبند باشد.

برنامه موشکی ایران هم باید بمانند اتمی به حالتی نباتی در اید که حتما چنین خواهد شد . ولی جالب است که پس از برجام موشکی داستان ادامه خواهد داشت و سپاه هم از دست اندازی و تشکیل امپراطوری شیعه بایستی عقب گرد کند

 

#برجام_موشکی

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>