قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / شکایت از ماتیاس کارلسون بررسی نمی‌شود

شکایت از ماتیاس کارلسون بررسی نمی‌شود

Lyssna: SE – polisen utredar inte klagemålet

شکایت فاطمه خاوری و امیر نبی‌زاده از ماتیاس کارلسون، حزب دموکرات‌های سویدن، بررسی نمی‌شود. پُلیس این پرونده را بسته است.

سه هفته قبل رهبر گروه حزب دموکرات‌‌‌های سویدن در پارلمان، ماتیاس کارلسون، در صفحه فیسبوک خود عکسی از فاطمه خاوری و امیر نبی‌زاده را منتشر کرد. این عکس که به همراه یک پلیس سویدنی است، با پس‌زمینه تحصن نوجوانان افغان در استکهلم عکاسی شده‌است. ماتیاس کارلسون در فیسبوک خود نوشته بود: “بعد از گذشت شش ماه از حمله تروریستی یک مهاجر غیرقانونی در سویدن که باید اخراج می‌شد که با عث کشته‌شدن و زخمی‌شدن ۱۹ سویدنی شد، پُلیس با این مهاجرین غیرقانونی که باید اخراج شوند عکس سیلفی می‌گیرد”.  

زمانی که امیر نبی‌زاده از این موضوع باخبر شد با وکیل خود در تماس شد و وکیل او تصمیم گرفت که از این مسئله به پُلیس شکایت کند. اکنون پُلیس تصمیم گرفته که این شکایت را بررسی نکند.

– این یک حرکت اعتراضی بود به اتهامات بی‌پایه سیاستمداران سویدن نسبت به مردم افغانستان.

در حالیکه امیر نبی‌زاده و فاطمه خاوری اقامت سویدن را دارند، احساس کردند گفته‌های ماتیاس کارلسون اتهام است و از آن به پُلیس شکایت کردند. بعد از مطالعه این شکایت، پُلیس تصمیم گرفت که این شکایت بررسی نشود.

باوجودیکه ماتیاس کارلسون در پایان نوشته قبلی خود متن جدیدی نوشت و به شکلی معذرت خواست، ولی امیر نبی‌زاده از فرستادن شکایت خود عقب نشینی نکرد.

– استفاده از عکس من توسط ماتیاس کارلسون غیر قانونی بود او حق تالیف را رعایت نکرده‌است.

امیر نبی‌زاده و فاطمه خاوری دو تن از برگزارکنندگان تحصن پناهجویان نوجوان افغان بودند که به مدت ۶۰ روز، از ماه اگست الی اوایل ماه اکتوبر امسال، در استکهلم به راه انداخته شده بود.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>