قالب وردپرس
خانه / اخبار اسکاندیناوی / اخبار سوئد / اداره مهاجرت: تصمیم اخراج دو برادر اشتباه بود

اداره مهاجرت: تصمیم اخراج دو برادر اشتباه بود

بعد از دریافت جواب منفی به درخواست پناهجویی دو برادری که تنها به سویدن آمده بودند، برادر بزرگ خودکشی کرد. اکنون اداره مهاجرت بیان می‌دارد که حکم اخراج این دو برادر اشتباه بود.

در سال ۲۰۱۵ عصمت حسنی ۱۴ ساله به سویدن آمد. برادر بزرگ او، اسد، از قبل در سویدن بود. در خزان سال جاری هر دو برادر به درخواست پناهندگی خود جواب رد دریافت کردند.

اداره مهاجرت چنین ارزیابی کرده بود که اخراج هر دو برادر به افغانستان ممکن است. والدین او دو پناهجو درگذشته اند، ولی اداره مهاجرت اظهار داشته بود که برادر بزرگ، اسد که کم بینایی شدید داشت، می‌تواند از برادر جوان‌تر خود در افغانستان مراقبت کند.

چند روز بعد از دریافت جواب منفی از سوی اداره مهاجرت، اسد خودکشی کرد. بعد از وقوع این حادثه اداره مهاجرت تصمیم خود مبنی بر صدور اقامت دائم به عصمت که اکنون ۱۶ ساله است، را تغییر داد. این اداره ابراز داشت که اکنون شرایط قبلی تغییر یافته و عصمت می‌تواند در سویدن بماند.

بعد از خودکشی اسد، اداره مهاجرت پرونده این دو برادر را دوباره بررسی کرد. نتیجه بررسی نشان می‌دهد که این اداره تصمیم اشتباهی گرفته‌بود که می‌خواست این دو پناهجو را به افغانستان اخراج کند.

اداره مهاجرت نمی‌خواهد قبل از عمومی شدن اطلاعات در این زمینه ابراز نظر کند.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>