قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / حمایت صداو سیما از یک سازمان تروریستی

حمایت صداو سیما از یک سازمان تروریستی

دستیار ترامپ: حزب‌الله لبنان تهدیدی برای آمریکاست/تعیین جایزه برای بازداشت دو عضو حزب‌الله/حزب الله بدنبال اهدافی در داخل آمریکا است

­رئیس سازمان صدا وسیما با دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و گفتگو کرد.

علی عسکری در این دیدار به حسن نصرالله گفته: ما با همه ی قوا، با خانواده صدا و سیما به عنوان عضو کوچکی از رسانه‌های جبهه مقاومت در کنار شما دوستان هستیم و همواره تلاش می‌کنیم با کمک هم به نقطه مطلوب برسیم.

مدیران اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی نیز در دفتر بیروت گزارشی از روند فعالیت‌های خود ارائه کردند. ۲۱۰ رسانه عضو اتحادیه رادیو و تلویزیون‌های اسلامی هستند. (یعنی جمهوری اسلامی هزینه همه اینها را پرداخت می کند)

در همین حال شبکه خبری بلومبرگ به نقل از چند منبع بلندپایه اسرائیلی از لابی این کشور در اروپا بر علیه رژیم ایران خبر داد و نوشت اسرائیل در کنگره آمریکا و اروپا برای گسترده کردن محدودیت‌ها لابی‌می کند.

سه مقام بلندپایه اسرائیلی به بلومبرگ گفتند که اسرائیل در حال انجام فشار دیپلماتیک برای تسری دادن محدودیت‌های برجام به سایر فعالیت‌های رژیم ایران مانند برنامه موشک‌های بالستیک و حمایت از اقدامات تروریستی و اشاعه سلاح به گروه‌های تروریستی است.

این در حالیست که وزارت امور خارجه آمریکا در راستای افزایش اعمال فشارهای این کشور علیه حزب‌الله لبنان اعلام کرد، برای اطلاعاتی که به دستگیری این دو عضو ارشد حزب‌الله منجر شود، جایزه چند میلیون دلاری در نظر گرفته است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، دستگاه دیپلماسی آمریکا اعلام کرده که دولت واشنگتن به ازای اطلاعاتی که منجر به دستگیری طلال حمیر، مسئول عملیات حزب‌الله در خارج از مرزهای لبنان شود، هفت میلیون دلار جایزه گذاشته است.

واشنگتن همچنین از تعیین جایزه پنج میلیون دلاری برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری فواد شوکر، مسئول عملیات حزب الله در جنوب لبنان شود، خبر داده است.

حزب‌الله تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست

توماس بوسرت، دستیار دونالد ترامپ در امور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم اظهار داشت: هم‌پیمانان آمریکا باید با قدرتِ حزب‌الله لبنان مبارزه کرده و آن را در لیست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

بوسرت تصریح کرد: حزب‌الله تهدیدی برای امنیت ملی آمریکا و خاورمیانه است.

وی عنوان کرد، حزب‌الله در داخل آمریکا فعالیت دارد و این مساله منجر به بازداشت دو فرد به اتهام ارتباط داشتن با حزب‌الله از سوی دفتر تحقیقات فدرال آمریکا شده است.

بوسرت خاطرنشان کرد: ما هیچ تفاوتی بین شاخه نظامی و سیاسی حزب الله قائل نیستیم و آن برای ما یکی است.

وی از پیوستن شورای همکاری خلیج فارس، اتحادیه عرب و هلند به تلاش‌های آمریکا برای درج نام این حزب‌ در لیست تروریستی تقدیر و تشکر کرد و گفت: جامعه جهانی باید یک صدا این پیام را بدهد که حزب‌الله گروه مشروعی نیست.

از سوی دیگر، هماهنگ‌کننده امور ضد ترور در وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: حزب‌الله از سلاح خود در داخل لبنان استفاده می‌کند و ما احساس می‌کنیم فعالیتش در آمریکا بیشتر شده و به دنبال راهکار و اهدافی در داخل آمریکاست.

وی افزود: رژیم ایران حزب الله را برای ایجاد بی ثباتی در سرتاسر منطقه و در سراسر جهان ساخته است.

کاخ سفید واشنگتن نیز در بیانیه ای ضمن تروریستی خواندن حزب الله اعلام کرد: اکنون زمان آماده کردن پاسخ جهانی به حزب الله لبنان است.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>