قالب وردپرس
خانه / خبرتازه / آبادان؛ بازداشت يک دانش آموز دختر ۱۵ ساله

آبادان؛ بازداشت يک دانش آموز دختر ۱۵ ساله

اداره اطلاعات شهر آبادان يك دختر دانش آموز ۱۵ ساله را بازداشت كرد

كريم دحيمى: ديروز سه شنبه ۲۵ مهرماه اداره اطلاعات شهر آبادان يك دانش آموز دختر بنام ‘مائده شعبانى نژاد (عمورى)’ ،متولد ۱۳۸۱، را بعد از احضار توسط ستاد خبرى ۱۱۴ شهر آبادان از ساعت ۱۰ صبح تا ۴ بعد ظهر توقيف كرده است. صبح امروز چهارشنبه ۲۶ مهرماه اداره اطلاعات با محاصره منزل شعبانى نژاد و بعد از بازرسى منزل واقع در ايستگاه ۷ (سليچ) شهر آبادان اين دانش آموز دختر را در دبيرستان دخترانه ايستگاه ۷ بازداشت وبا خود بردند. مائده شعبانى نژاد در كلاس اول دبيرستان مشغول به تحصيل است.

بستگان اين دختر نوجوان مى گويند، اداره اطلاعات شهر آبادان به خانواده عمورى گفته اند كه از اهواز به ما دستور دادند كه اين دختر را بازداشت و او را به ستاد خبرى اهواز معرفى كنيم.اين دختر ۱۵ سال هم اكنون نزد اداره اطلاعات مى باشد.

پدر مائده شعبانى نژاد، شهيد شعبانى نژاد شاعر و يكى از اعضاى موسسه فرهنگى الحوار(گفتگو) كه قبل از بازداشت اعضاى اين مؤسسه در سال ۱۳۸۷ براى درخواست پناهندگى به عراق رفته بود. شهيد عمورى بعد از شكنجه هاى جسمى و روحى و بيمارى در بازداشتگاه شهر عماره به اتهام ورود غیرقانونی به عراق به پنج سال زندان محکوم شد.

در سال ۱۳۸۹ کمیساریای عالی پناهندگان در عراق پس از انجام مصاحبه، شهید شعبانی نژاد را به عنوان پناهنده به رسمیت شناخت، با این همه، در دی ماه ۱۳۸۹، شهيد شعبانى نژاد از سوی مقامات عراقی به مقامات جمهوری اسلامی در مرز شلمچه تحویل داده و بلافاصله بازداشت شد و سپس با قيد وثيقه آزاد شد.

‘شهيد شعبانى نژاد’ بعد از آزادى با وثيقه از زندان شيبان در سال ۱۳۹۵ از كشور خارج شده و به يك كشور امن تر رفته و درخواست پناهندگى كرده است،فشارهاى مقامات امنيتى بر اين خانواده و بازداشت دختر آنها جهت برگشتن پدر اين دانش آموز دختر به كشور مى باشد.

Facebook Comments

درباره ی کیهان سوئد

درج نظرات

error: محتویات سایت برای جلوگیری از سرقت خبری تحت حفاظت می باشد
?>